See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af Drift af almenmedicinsk tilbud i postnummer 7800 Skive
Beschreibung: Der ønskes bud på den fulde drift af almenmedicinsk tilbud, hvor Tilbudsgiver modtager fast betaling pr. tilmeldt patient pr. år. Øvrige vilkår er i alt væsentligt svarende til de vilkår, som er beskrevet i den til enhver tid gældende overenskomst om almen praksis mellem Praktiserende Lægers Organisation og Regionernes Lønnings- og Takstnævn samt øvrige regler og aftaler, der regulerer praksisområdet, herunder National opgavebeskrivelse for almenmedicinske tilbud. Region Midtjylland forventer derfor et fremtidigt sundhedstilbud med en kvalitet svarende til en almen praksis, som drives på almindelige vilkår. Der udbydes 1 lægekapacitet. Kontrakten vil løbe i 4 år gældende fra d. 1. september 2026 med mulighed for 1 års forlængelse. Bemærk at der kan være krav om virksomhedsoverdragelse af medarbejdere i forbindelse med kontraktens ophør.
Interne Kennung: 1-30-72-95-26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der er tale om sociale og andre specifikke tjenesteydelser, som udbydes i henhold til lightregimet i udbudslovens afsnit III.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121100 Dienstleistungen von praktischen Ärzten
5. Los
Los: LOT-0000