See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale rådgivning klimatilpasning i Glostrup
Beschreibung: Rammeaftale om rådgivning vedrørende klimatilpasning i Glostrup. Rammeaftalen tildeles kun én rådgiver. Glostrup Spildevand udbyder rammeaftalen i samarbejde med Glostrup Kommune (CVR 65120119), der således også får mulighed for, men ikke pligt til, at rekvirere ydelser fra vindende tilbudsgiver på opgaver vedrørende klimatilpasning i Glostrup. Her tænkes eksempelvis på øvrige funktioner som håndtering af hverdagsregn, rekreative tiltag eller tiltag for øgning af biodiversitet
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0000