461645-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pod nazwą „Budowa zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz budowlami i urządzeniami wodnymi w miejscowości Chlebnia”, realizowanej w ramach projektu pn. „Zwiększenie odporności miasta na ekstremalne zjawiska pogodowe poprzez budowę zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz utworzenie nowych terenów zielonych (...).
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pod nazwą „Budowa zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz budowlami i urządzeniami wodnymi w miejscowości Chlebnia”, realizowanej w ramach projektu pn. „Zwiększenie odporności miasta na ekstremalne zjawiska pogodowe poprzez budowę zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz utworzenie nowych terenów zielonych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki” współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach działania FENX.02.04. Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usług Inżyniera Kontraktu z podziałem na Etapy, przy czym Etap I objęty jest podstawowym zakresem zamówienia, natomiast Etapy II i III stanowią zamówienie w ramach prawa opcji z której Zamawiający może skorzystać na warunkach określonych w art. 441 ust. 1 Pzp oraz w Umowie. Etap I - podstawowy zakres przedmiotu zamówienia: PRACE PRZYGOTOWAWCZE weryfikacja dokumentacji projektowej, opracowanie SWZ do przetargu, udział w procedurze wyłonienia wykonawcy robót na zasadach opisanych w OPZ. W ramach Prawa opcji - Etap II -PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO przez zespół Inspektorów Nadzoru w trakcie prowadzenia robót na zasadach i w zakresie ujętym w OPZ oraz ETAP III - USŁUGI W OKRESIE POWYKONAWCZYM I GWARANCYJNYM - szczegółowy zakres zadań został określony w OPZ. Pełen opis obowiązków Inżyniera Kontraktu, zasady współpracy z Wykonawcą Robót, Nadzorem Autorskim oraz Inwestorem ujęto szczegółowo w OPZ – Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.42.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71313450 Umweltüberwachung im Bau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pod nazwą „Budowa zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz budowlami i urządzeniami wodnymi w miejscowości Chlebnia”, realizowanej w ramach projektu pn. „Zwiększenie odporności miasta na ekstremalne zjawiska pogodowe poprzez budowę zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna oraz utworzenie nowych terenów zielonych (....)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71521000 Baustellenüberwachung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71313450 Umweltüberwachung im Bau
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego realizację Etapu II oraz Etapu III, o łącznej wartości stanowiącej 94,60% podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji ma charakter uprawnienia Zamawiającego, a nie obowiązku. Realizacja usług objętych Etapem II i Etapem III będzie uzależniona od złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. W przypadku zapotrzebowania Zamawiającego na dalsze usługi decyzja o skorzystaniu lub nieskorzystaniu z prawa opcji zostanie podjęta w terminie 30 dni od dnia dokonania odbioru końcowego usług wykonanych w ramach Etapu I. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu albo nieskorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku braku przekazania takiej informacji w powyższym terminie uznaje się, że Zamawiający nie skorzystał z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia majątkowe ani inne roszczenia związane z niewykonaniem usług objętych Etapem II i Etapem III.
461645-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierZP.271.42.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71247000 Supervision of building work
Additional classification (cpv): 71520000 Construction supervision services, 71540000 Construction management services, 71313450 Environmental monitoring for construction
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 71521000 Construction-site supervision services, 71540000 Construction management services, 71313450 Environmental monitoring for construction
Options