461810-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Internetdienste – Servicii de conectivitate (date, VPN și Internet)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de conectivitate (date, VPN și Internet)
Beschreibung: Achiziţia de servicii de conectivitate (date, VPN și Internet) pentru crearea unei infrastructuri de comunicații fiabile, reziliente și multisursă (terestră, mobilă și satelitară) pentru a permite creșterea capacităților de transmisie între locațiile izolate și centrele de date principale. Totodată, pentru asigurarea continuității operaționale în condiții de teren dificile (izolare geografică, condiții climatice extreme, limitări de infrastructură electrică), se impune ca serviciile oferite să aibă ca suport echipamente de comunicație robuste și soluții de alimentare neîntreruptă.
Interne Kennung: 3324060_2026_PAAPD1627852
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72400000 Internetdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72700000 Computernetze
461810-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier3324060_2026_PAAPD1627852
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72400000 Internet services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 72700000 Computer network services