461879-2025 - Ergebnis
Polen – Spezialfahrzeuge – Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Andrespolu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Andrespolu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrespolu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczno - użytkowe określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. 3. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi normami i przepisami, a w szczególności: 1) musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. "Prawo o ruchu drogowym" (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1251) wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz wymagania zawarte w Rozporzadzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024r. poz 502 ze zm.) 2) musi spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r.r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania. 3) musi spełniać wymagania Polskiej Normy PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2 „lub równoważnych”, 4) musi posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia wyrobu do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej CNBOP-PIB wraz ze sprawdzeniem z badań na pojazd oraz świadectwa dopuszczenia na te elementy wyposażenia, dla których świadectwo jest wymagane. Świadectwo ważne na dzień odbioru samochodu. 5) musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pozarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z późn. zm. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. Świadectwo ważne na dzień odbioru samochodu. 7) musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministrów Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz. 594), 4. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i przekazania Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia szkolenia wstępnego dla przedstawicieli Zamawiającego (dla minimum dwóch osób) z zakresu obsługi pojazdu wraz z instruktażem prowadzenia pojazdu oraz obsługi urządzeń. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do stałej współpracy z Zamawiającym, w celu koordynowania prawidłowego przebiegu dostawy oraz wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi na przedmiot zamówienia: 1) na silnik i podzespoły mechaniczne (bez limitu kilometrów), na okres minimum 24 miesięcy od daty podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru, 2) na podwozie, zabudowę pożarniczą i wyposażenie pojazdu, na okres minimum 24 miesięcy od daty podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru, Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Uwaga: Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, szczegółowo opisany w Dziale XXV SWZ. 8. Wykonawca przed podpisaniem umowy winien dostarczyć Zamawiającemu szczegółową kalkulację zaoferowanego przedmiotu zamówienia. 9. W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne do podanych znakiem towarowym (o ile dotyczy), lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych (równych) lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety.
Vorherige Bekanntmachung187453-2025
Interne KennungZP.271.042.04.2025
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrespolu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczno - użytkowe określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. 3. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi normami i przepisami, a w szczególności: 1) musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. "Prawo o ruchu drogowym" (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1251) wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz wymagania zawarte w Rozporzadzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024r. poz 502 ze zm.) 2) musi spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r.r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania. 3) musi spełniać wymagania Polskiejświadectwo dopuszczenia wyrobu do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej CNBOP-PIB wraz ze sprawdzeniem z badań na pojazd oraz świadectwa dopuszczenia na te elementy wyposażenia, dla których świadectwo jest wymagane. Świadectwo ważne na dzień odbioru samochodu. 5) musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pozarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z późn. zm. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. Świadectwo ważne na dzień odbioru samochodu. 7) musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministrów Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz. 594), 4. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i przekazania Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia szkolenia wstępnego dla przedstawicieli Zamawiającego (dla minimum dwóch osób) z zakresu obsługi pojazdu wraz z instruktażem prowadzenia pojazdu oraz obsługi urządzeń. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do stałej współpracy z Zamawiającym, w celu koordynowania prawidłowego przebiegu dostawy oraz wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi na przedmiot zamówienia: 1) na silnik i podzespoły mechaniczne (bez limitu kilometrów), na okres minimum 24 miesięcy od daty podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru, 2) na podwozie, zabudowę pożarniczą i wyposażenie pojazdu, na okres minimum 24 miesięcy od daty podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru, Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Uwaga: Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, szczegółowo opisany w Dziale XXV SWZ. 8. Wykonawca przed podpisaniem umowy winien dostarczyć Zamawiającemu szczegółową kalkulację zaoferowanego przedmiotu zamówienia. 9. W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne do podanych znakiem towarowym (o ile dotyczy), lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych (równych) lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety.
Menge1 Stück