2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie terenów zieleni oraz elementów małej architektury na terenie Gminy Miasta Świnoujście z podziałem na: Rejon Park Chopina, Rejon II Prawobrzeże Warszów/Ognica - zieleń, Rejon II Prawobrzeże Przytór/Karsibór - zieleń, Rejon II Prawobrzeże - infrastruktura
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług dotyczących pielęgnacji zieleni zgodnie ze sztuką ogrodniczą, utrzymania elementów małej architektury, działań interwencyjnych oraz innych prac towarzyszących na terenach Gminy Miasto Świnoujście, zgodnie z podziałem na następujące części: 1) Część 1 - Rejon Park Chopina - utrzymanie infrastruktury oraz zieleni na terenie parku położonego przy ul. Chopina; 2) Część 2 - Rejon II Prawobrzeże Warszów/Ognica - zieleń - utrzymanie zieleni wysokiej i niskiej na terenie Rejonu II Prawobrzeże Warszów/Ognica; 3) Część 3 - Rejon II Prawobrzeże Przytór/Karsibór - zieleń - utrzymanie zieleni wysokiej i niskiej na terenie Rejonu II Prawobrzeże Przytór/Karsibór; 4) Część 4 - Rejon II Prawobrzeże - infrastruktura - utrzymanie infrastruktury oraz elementów małej architektury na terenie Rejonu II Prawobrzeże. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące realizacji zamówienia określają SWZ oraz jej załączniki, w szczególności projekty umów dla części 1-4, opis przedmiotu zamówienia, zestawienie cen jednostkowych, wykaz czynności objętych umową, harmonogram prac, zestawienie powierzchni i elementów małej architektury, wykaz gatunków do nasadzeń oraz, dla części 4, spis inwentarzowy placów zabaw prawobrzeże.
Interne Kennung: BZP.271.1.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka albo wszystkie części zamówienia. Zamawiający dokona odrębnej oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej w każdej części. W przypadku zaistnienia podstaw unieważnienia postępowania w danej części Zamawiający unieważni postępowanie wyłącznie w tej części. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 i nast. ustawy Pzp. 3. Zamawiający stosuje art. 139 ust. 1 ustawy Pzp: najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformy do obsługi postępowań przetargowych dostępnej pod adresem www.platformazakupowa.pl/um_swinoujscie. Komunikacja e-mail jest dopuszczalna wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, z zastrzeżeniem że oferta i dokumenty składane wraz z ofertą muszą zostać złożone w sposób przewidziany w SWZ. 5. Oferta wraz z załącznikami musi zostać złożona w formie elektronicznej i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Zamawiający nie dopuszcza ofert wariantowych, nie przewiduje zawarcia umowy ramowej ani zastosowania aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w żadnej części zamówienia. 8. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% maksymalnego wynagrodzenia brutto wskazanego w ofercie dla danej części, obejmującego zakres zamówienia podstawowego. 9. Zamawiający wymaga realizacji zamówienia podstawowego dla każdej części przez 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy oraz przewiduje prawo opcji polegające na wydłużeniu świadczenia przedmiotu umowy o kolejne 24 miesiące. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, do wysokości nie większej niż 50% wartości zamówienia podstawowego dla danej części, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Rejon Park Chopina
Beschreibung: Część 1 - Rejon Park Chopina - obejmuje utrzymanie infrastruktury oraz zieleni na terenie parku położonego przy ul. Chopina. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisują: załącznik nr 6a - Projekt umowy dla części 1, załącznik nr 6.1 - Opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 6.2 - Zestawienie cen jednostkowych, załącznik nr 12 - Wykaz czynności objętych umową, załącznik nr 13 - Harmonogram prac, załącznik nr 14 - Zestawienie powierzchni i elementów małej architektury, załącznik nr 15 - Wykaz gatunków do nasadzeń.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony do wydłużenia czasu realizacji usług w ramach zastrzeżonego prawa opcji o kolejne 24 miesiące ponad przewidziany w umowie okres świadczenia usług w ramach zamówienia podstawowego. W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 7 dni przed upływem terminu, na jaki umowa została zawarta. Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego zobowiązaniem; nieskorzystanie z prawa opcji nie stanowi podstawy do dochodzenia roszczeń wobec Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak zasady realizacji zamówienia podstawowego, w szczególności w zakresie sposobu wykonywania umowy, odbiorów, płatności, rękojmi, kar umownych oraz odpowiedzialności.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Rejon II Prawobrzeże Warszów/Ognica - zieleń
Beschreibung: Część 2 - Rejon II Prawobrzeże Warszów/Ognica - zieleń - obejmuje utrzymanie zieleni wysokiej i niskiej na terenie Rejonu II Prawobrzeże Warszów/Ognica. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisują: załącznik nr 6b - Projekt umowy dla części 2, załącznik nr 6.1, załącznik nr 6.2, załącznik nr 12, załącznik nr 13, załącznik nr 14 oraz załącznik nr 15.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Rejon II Prawobrzeże Przytór/Karsibór - zieleń
Beschreibung: Część 3 - Rejon II Prawobrzeże Przytór/Karsibór - zieleń - obejmuje utrzymanie zieleni wysokiej i niskiej na terenie Rejonu II Prawobrzeże Przytór/Karsibór. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisują: załącznik nr 6c - Projekt umowy dla części 3, załącznik nr 6.1, załącznik nr 6.2, załącznik nr 12, załącznik nr 13, załącznik nr 14 oraz załącznik nr 15.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Rejon II Prawobrzeże - infrastruktura
Beschreibung: Część 4 - Rejon II Prawobrzeże - infrastruktura - obejmuje utrzymanie infrastruktury oraz elementów małej architektury na terenie Rejonu II Prawobrzeże. Szczegółowy zakres prac i wymagania dotyczące ich realizacji opisują: załącznik nr 6d - Projekt umowy dla części 4, załącznik nr 6.1, załącznik nr 6.2, załącznik nr 12, załącznik nr 13, załącznik nr 14 oraz załącznik nr 16 - Spis inwentarzowy placów zabaw prawobrzeże.
Interne Kennung: 4