2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług związanych z bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na niezagospodarowanych terenach zielonych administrowanych przez Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na niezagospodarowanych terenach zielonych administrowanych przez Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy”, które obejmują: 1) sprzątanie terenów zielonych z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie terenów, 4) koszenie chwastów i jednorocznych samosiewów, 5) wiosenne i jesienne grabienie terenów, 6) cięcia pielęgnacyjne drzew, 7) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 8) ustawianie ogrodzenia z siatki metalowej wraz ze słupkami drewnianymi, 9) ustawianie i opróżnianie kontenerów na odpady komunalne, 10) zabezpieczanie otworów okiennych lub/i drzwiowych w opuszczonych obiektach. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób codziennie wykonujących czynności wskazane w załączniku nr 2 do SWZ, z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ (formularz cenowy - zestawienie usług), załączniku nr 3 do SWZ (wykaz terenów) oraz załączniku nr 1 do SWZ (projektowane postanowienia umowy). 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług. 7. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w zakresie następujących czynności: 1) sprzątanie terenów zielonych z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie terenów, 4) koszenie chwastów i jednorocznych samosiewów, 5) wiosenne i jesienne grabienie terenów, 6) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 7) ustawianie ogrodzenia z siatki metalowej wraz ze słupkami drewnianymi, 8) ustawianie i opróżnianie kontenerów na odpady komunalne, 9) zabezpieczanie otworów okiennych lub/i drzwiowych w opuszczonych obiektach. 8. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług wynosi 185 080,02 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych–w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienie będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy pod-stawowej. 9. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 11. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen, 77312000 Unkrautjäten, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na niezagospodarowanych terenach zielonych administrowanych przez Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy”, które obejmują: 1) sprzątanie terenów zielonych z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie terenów, 4) koszenie chwastów i jednorocznych samosiewów, 5) wiosenne i jesienne grabienie terenów, 6) cięcia pielęgnacyjne drzew, 7) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 8) ustawianie ogrodzenia z siatki metalowej wraz ze słupkami drewnianymi, 9) ustawianie i opróżnianie kontenerów na odpady komunalne, 10) zabezpieczanie otworów okiennych lub/i drzwiowych w opuszczonych obiektach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen, 77312000 Unkrautjäten, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 45342000 Errichtung von Zäunen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 77300000 Horticultural services
Additional classification (cpv): 77314100 Grassing services, 77312000 Weed-clearance services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 90500000 Refuse and waste related services, 90511000 Refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90513200 Urban solid-refuse disposal services, 45342000 Erection of fencing
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 77314100 Grassing services, 77312000 Weed-clearance services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 90500000 Refuse and waste related services, 90511300 Litter collection services, 90513200 Urban solid-refuse disposal services, 45342000 Erection of fencing, 90500000 Refuse and waste related services