2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury IT oraz środowiska serwerowo-sieciowego systemów HIS w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury IT oraz środowiska serwerowo-sieciowego systemów HIS w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za integrację wszystkich elementów infrastruktury oraz ich prawidłowe współdziałanie jako jednego systemu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) załącznik nr 2A do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, b) załącznik nr 2B do SWZ – Formularz Parametrów Technicznych, c) załącznik nr 2 do SWZ – formularz asortymentowo-cenowy.
Vorherige Bekanntmachung: 420937-2026
Interne Kennung: 13/PN/2026/MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający może skrócić termin składania ofert do nie mniej niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Stan faktyczny Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach inwestycji KPO dotyczącej rozwoju usług cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia. Realizacja przedsięwzięcia wymaga osiągnięcia i potwierdzenia wskaźników projektu, w szczególności w zakresie integracji z platformą P1, cyberbezpieczeństwa oraz digitalizacji dokumentacji medycznej. Uzasadnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności przeprowadzenia wieloetapowego procesu wdrożeniowego obejmującego dostawę i konfigurację infrastruktury IT, migrację środowisk, wdrożenie systemów cyberbezpieczeństwa, integrację z platformą P1 oraz przeprowadzenie testów, odbiorów i audytu końcowego. Część działań wymaga współpracy i potwierdzeń podmiotów zewnętrznych, w szczególności Centrum e-Zdrowia. Zastosowanie standardowego terminu składania ofert skutkowałoby istotnym ograniczeniem czasu niezbędnego na realizację wdrożenia i osiągnięcie założeń projektu zgodnie z wymaganiami programu KPO. Proporcjonalność skrócenia terminu Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne do pilnej potrzeby i nie narusza zasad uczciwej konkurencji. Przedmiot zamówienia obejmuje standardowe rozwiązania infrastrukturalne i cyberbezpieczeństwa powszechnie dostępne na rynku IT. Dokumentacja postępowania zostanie udostępniona elektronicznie od dnia publikacji ogłoszenia. Wnioski W niniejszym postępowaniu zachodzą przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i proporcjonalne. W związku z powyższym Zamawiający wyznacza termin składania ofert wynoszący 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. 7. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Europejskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 8. Niedotrzymanie harmonogramu realizacji przedsięwzięcia może skutkować brakiem możliwości osiągnięcia wskaźników projektu oraz terminowego rozliczenia projektu finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury IT oraz środowiska serwerowo-sieciowego systemów HIS w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) załącznik nr 2A do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, b) załącznik nr 2B do SWZ – Formularz Parametrów Technicznych, c) załącznik nr 2 do SWZ – formularz asortymentowo-cenowy
Interne Kennung: zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury IT oraz środowiska serwerowo-sieciowego systemów HIS w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku