2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa utrzymania czystości w obiektach Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie oraz w Lublinie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania czystości w obiektach Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (dalej zwanej KSSiP) w Krakowie oraz w Lublinie wraz z otaczającymi terenami. 2.Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części: 1)Część 1 „Szkoła Kraków” – utrzymanie czystości pomieszczeń w budynku Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, mieszczącej się przy ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie; 2)Część 2 „Dom Aplikanta Kraków” – utrzymanie czystości pomieszczeń w budynku Domu Aplikanta, mieszczącego się przy ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie oraz utrzymana czystości terenów przyległych; 3)Część 3 „KSSiP Lublin” – utrzymanie czystości w budynku Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin oraz na posesji i na terenach zielonych o łącznej powierzchni 4608,98 m2. 3.Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany „OPZ”) jest szczegółowo określony w załącznikach nr 2 A (część 1), 2 B (część 2) w tym prawo opcji, 2 C (część 3) do SWZ (w tym w załączonych do nich dokumentach i innych dokumentach wskazanych w jego treści). 4.Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy (wzory umów), które stanowią załączniki nr 3 A (część 1), 3 B (część 2) w tym prawo opcji, 3 C (część 3) do SWZ. 5. Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: Katarzyna Mikolaszek, Agnieszka Strzemplewicz, Katarzyna Brzdękiewicz. 6. Zamawiający nie przewiduje badania, czy wobec Podwykonawcy (niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby), zachodzą podstawy wykluczenia z zastrzeżeniem, ust.7 poniżej. 7. Zamawiający zastrzega, że będzie badał czy wobec Podwykonawcy (niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby), podmiotu będącego dostawcą na którego przypada ponad 10% wartości zamówienia zachodzą podstawy wykluczenia wskazane art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576.
Interne Kennung: BA-X.2611.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zam. zastrzega, że może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z art. 139 ustawy Pzp. 2.Zam. wykluczy z postępowania Wyk. wobec którego zachodzą przesłanki określone w: a)art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.Wykluczenie Wyk. następuje na okres czasu podany w art. 111 ustawy Pzp.;b)art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy sankcyjnej. Wykluczenie Wyk. następuje na okres trwania okoliczności określonych w art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy sankcyjnej; c)art. 5k rozporządzenia 833/2014. Wykluczenie Wyk. następuje na okres trwania okoliczności określonych w art. 5k rozporządzenia 833/2014.3.Wyk. nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zam., że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.4.Zam.ocenia, czy podjęte przez Wyk. czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wyk. Jeżeli podjęte przez Wyk. czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zam.wykluczy Wyk.5.W toku dokonywania badania i oceny ofert Zam.może żądać udzielenia przez Wyk. wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.6.Zam.będzie oceniał oferty według następujących kryteriów dotyczy części 1, 2:1)Cena oferty – 80 pkt, Punkty w kryterium „cena oferty” zostaną obliczone według następującego wzoru:Cena oferty = [cena z oferty z najniższą ceną] : [cena z oferty ocenianej] x 80 pkt.; 2)Aspekt społeczny (integracja zawodowa i społeczna) – 20 pkt. Dot. cz. 3 Cena oferty – 60 pkt, Punkty w kryterium „cena oferty” zostaną obliczone według następującego wzoru:Cena oferty = [cena z oferty z najniższą ceną] : [cena z oferty ocenianej] x 60 pkt.; 2)Aspekt społeczny (integracja zawodowa i społeczna)- 40 pkt.Punkty w kryterium aspekt społeczny zostaną przyznane w następujący sposób:Za zobowiązanie Wykonawcy do zatrudnienia — po dacie zawarcia Umowy, w terminie do 21 dni od jej zawarcia i na czas realizacji Umowy — osób wykonujących czynności związane z bezpośrednią usługą sprzątania pomieszczeń wewnątrz budynku- cz. 1,2 , cz.3 pomieszczeń wewnątrz budynku lub terenów zewnętrznych na podstawie umowy o pracę, należących do co najmniej jednej z niżej wskazanych grup, które na dzień złożenia oferty nie pozostają w zatrudnieniu u Wykonawcy ani jego Podwykonawcy oraz nie były u nich zatrudnione ani nie wykonywały pracy zarobkowej w okresie 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia oferty, tj. osób:a)niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 44 ze zm.), lub b)bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 475 ze zm.), lub c)osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia,Wykonawca otrzyma odpowiednio cz. 1,2 :10 punktów za 1 osobę,20 punktów za 2 osoby lub więcej. Cz. 3:10 punktów za 1 osobę, 20 punktów za 2 osoby,30 punktów za 3 osoby, 40 punktów za 4 osoby i więcej.Każda w/w osoba uczestnicząca w realizacji zamówienia musi być zatrudniona na podstawie stosunku pracy zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 277). Wykonawca ponosi odpowiedzialność za spełnienie tego wymogu przez cały okres realizacji umowy.Ocena oferty w niniejszym kryterium dokonana zostanie na podstawie informacji zawartych w formularzu ofertowym (załącznik numer 1 do SWZ). W przypadku nie wypełnienia w formularzu ofertowym odpowiedniej rubryki wskazującej czy zatrudniona osoba/osoby będą osobami z katalogu osób wskazanego powyżej oferta otrzyma 0 punktów w niniejszym kryterium.7.Do oceny będą brane pod uwagę ceny oferty brutto.8.Wyniki powyższych działań zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.9.Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, spośród ofert spełniających warunki określone w SWZ, która uzyska najwyższą sumę punktów w kryteriach wskazanych w SWZ.Zam.dopuszcza składanie ofert częściowych. Wyk. może złożyć tylko jedną ofertę na przedmiot zamówienia (na jedną, dwie lub wszystkie z 3 części w ramach podziału zastosowanego przez Zamawiającego). Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).11.Oferta winna zawierać wszystkie dokumenty wymienione w SWZ w następującym układzie:1)wypełniony i podpisany przez osobę uprawnioną „Formularz oferty” – wg Załącznika nr 1 do SWZ;2)oświadczenia i dokumenty, o których mowa w Rozdziale 7 ust. 2 SWZ:-Dokumenty rejestrowe/pełnomocnictwo;-Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w rozdz. 6 ust. 8. (jeżeli dotyczy);-Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. 6 ust. 4 i 5 (jeśli dotyczy);-Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa, o którym mowa w rozdz. 11 ust. 8 (jeżeli dotyczy);-dokument ustanowienia wadium - zgodnie z rozdz. 9;3)informacje o których mowa w Rozdziale 13 ust. 11 SWZ (jeżeli dotyczy). Szczegóły w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 „Szkoła Kraków”
Beschreibung: Utrzymanie czystości pomieszczeń w budynku Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, mieszczącej się przy ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załącznikach nr 2 A (część 1) do SWZ (w tym w załączonych do nich dokumentach i innych dokumentach wskazanych w jego treści). Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załączniki nr 3 A (część 1) do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1 BA-X.2611.27.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 98312000 Textilreinigung
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 „Dom Aplikanta Kraków”
Beschreibung: Utrzymanie czystości pomieszczeń w budynku Domu Aplikanta, mieszczącego się przy ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie oraz utrzymana czystości terenów przyległych. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załącznikach nr2 B (część 2) w tym prawo opcji do SWZ (w tym w załączonych do nich dokumentach i innych dokumentach wskazanych w jego treści). Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załączniki nr 3 B (część 2) w tym prawo opcji do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2 BA-X.2611.27.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 98312000 Textilreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku wykorzystania maksymalnej kwoty przewidzianej na sprzątanie pokoi noclegowych w Domu Aplikanta Zamawiający dopuszcza prawo opcji pozwalające na zwiększenie kwoty wskazanej w formularzu oferty poz.3 tabeli Część 2: „Dom Aplikanta Kraków” o 10%. -Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednokrotnie lub wielokrotnie w okresie obowiązywania umowy; -warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie oświadczenia woli przez Zamawiającego o skorzystaniu z tego prawa i zamiarze zlecenia usługi; -skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy; -do świadczenia usługi w ramach prawa opcji mają zastosowanie odpowiednio postanowienia niniejszej umowy; -strony zgodnie oświadczają, iż zastrzeżone prawo opcji nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku zlecenia dodatkowej usługi, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia w stosunku do Zamawiającego z roszczeniami o wykonanie prawa opcji i zlecenia usługi. Szczegóły zawarte w § 9 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3B do SWZ) oraz w załączniku nr 11 do OPZ (załącznik nr 2B do SWZ)
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ 3 „KSSiP Lublin”
Beschreibung: Utrzymanie czystości w budynku Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin oraz na posesji i na terenach zielonych o łącznej powierzchni 4608,98 m2. Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) jest szczegółowo określony w załącznikach nr 2 C (część 3) do SWZ (w tym w załączonych do nich dokumentach i innych dokumentach wskazanych w jego treści). Sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załączniki nr 3 C (część 3)do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3 BA-X.2611.27.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 98312000 Textilreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung