462323-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pojazd oraz zamontowane na nim wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, nieobciążone prawami osób trzecich, pierwszej jakości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia” oraz 1A do SWZ: "Opis zamówień opcjonalnych", a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy". Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w rozdziale IX SWZ. 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p. z. p, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy p. z. p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. 4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną dostawę, , minimum jednego samochodu ratowniczego specjalnego na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 zł. UWAGA! Jeżeli wartość dostaw jest podana w innej walucie niż PLN, Wykonawca powinien ją przeliczyć na PLN według kursu z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Interne KennungWL.2370.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu oferty - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy); 3) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 4) dokumenty, z których wynika prawo oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 6. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 7. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie (https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole) oraz postępując zgodnie z instrukcją lub filmem instruktażowym umieścić ofertę w systemie. 8. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 2026 poz. 85 ze zm.), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zastrzeżone informacje należy złożyć w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. 9. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10. Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu w sprawie dokumentów, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 11. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p. z. p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1513). 12. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy p. z. p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 13. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują drogą elektroniczną poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole 14. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, i korzystanie z Platformy opisane jest na stronie: https://platformazakupowa.pl/pn/psp_opole 15. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są: 1) Paweł Łuczak, tel. 47 861 70 54 ; 2) Ryszard Kowalczyk, tel. 47 861 70 46; 16. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego, Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 17. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 18. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert. 19. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 8 rozdziału XII SWZ, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 8 rozdziału XII SWZ, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 20. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 9 rozdziału XII SWZ, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pojazd oraz zamontowane na nim wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, nieobciążone prawami osób trzecich, pierwszej jakości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia” oraz 1A do SWZ: "Opis zamówień opcjonalnych", a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy". Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w rozdziale IX SWZ. 1.
Menge1 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenPrzedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z prawem opcji zakupu dodatkowego wyposażenia: Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia bez dodatkowych opcji (załącznik nr 1 do SWZ) do dnia 18.12.2026 r. Zamówienie opcjonalne: • Opcja nr 1: Radiotelefon przewoźny pracujący w systemie Tetra zgodnie z pkt 1.1 zał. nr 1A do SWZ, • Opcja nr 2: Radiotelefony noszone DMR – 3 kpl. zgodnie z pkt 1.2 zał. nr 1A do SWZ, • Opcja nr 3: Działko wodno-pianowe zderzakowe zgodnie z pkt 1.3 zał. nr 1A do SWZ. Opis zamówień opcjonalnych stanowi załącznik nr 1A do SWZ. Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia bez dodatkowych opcji (załącznik nr 1 do SWZ), natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 08.09.2026 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych