See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi oświetlenia miejsc publicznych oraz dróg na terenie Gminy Miasta Wejherowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi oświetlenia miejsc publicznych oraz dróg na terenie miasta Wejherowa obejmującej: 1. utrzymanie urządzeń oświetleniowych; 2. dostawę energii elektrycznej potrzebnej do funkcjonowania oświetlenia; 3. dystrybucję energii elektrycznej. I. Utrzymanie urządzeń oświetleniowych. 1. Prowadzenie eksploatacji, obsługi i konserwacji w zakresie technicznie i ekonomicznie uzasadnionym należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi w tej mierze przepisami prawa i normami technicznymi w zakresie eksploatacji sieci oświetleniowej, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony od porażeń, zasadami sztuki budowlanej i wiedzy inżynierskiej. Przez urządzenia oświetlenia ulicznego rozumie się urządzenia oświetlenia ulicznego oraz iluminacyjnego, stanowiące zespół elementów składających się ze źródeł światła i opraw oświetleniowych wraz z obwodami zasilającymi i sterującymi ich pracą oraz konstrukcjami wysięgnikowymi i słupami oświetleniowymi. Szczegółowy zakres rzeczowy zawarty jest w załącznikach nr 1, 2 i 3 do niniejszego OPZ oraz do projektowanych postanowień umowy. 2. Utrzymanie urządzeń oświetleniowych obejmuje wszystkie niezbędne czynności eksploatacyjne i konserwacyjne, a w szczególności: 1) oględziny i przeglądy techniczne urządzeń aparatury zasilającej, pomiarowej, sterowniczej w szafkach sterowniczych (minimum raz w roku), 2) oględziny i przeglądy tras linii napowietrznych i kablowych (minimum raz w roku), 3) przeglądy techniczne opraw, wysięgników, słupów (minimum raz w roku). 4) wymianę niesprawnych źródeł światła (na bieżąco), 5) czyszczenie urządzeń (szczególnie opraw) z kurzu i brudu (minimum raz w roku), 6) malowanie i konserwację metalowych konstrukcji latarń, szafek i tablic rozdzielczych (w miarę potrzeb), 7) pomiary: skuteczności ochrony od porażeń, izolacji, uziemień z częstotliwością przewidzianą przepisami, 8) wymianę uszkodzonych elementów zasilania i sterowania oświetleniem, 9) naprawę lub wymianę uszkodzonych kabli lub podwieszenie zerwanych przewodów, 10) wymianę wyeksploatowanych opraw, oprawek, stateczników, kondensatorów, 11) wymianę wyeksploatowanych słupów, 12) wymianę uszkodzonych wysięgników, tabliczek słupowych, drzwiczek wnękowych latarń, 13) likwidację awarii w urządzeniach oświetlenia ulicznego, 14) lokalizację miejsc uszkodzeń oświetlenia specjalistyczną aparaturą, 15) uporządkowanie terenu niezwłocznie po usunięciu awarii lub dokonaniu naprawy, 16) bieżącą kontrolę stanu oświetlenia w porze świecenia (nie rzadziej niż raz w miesiącu), 17) okresową kontrolę stanu oświetlenia przeprowadzoną wspólnie z Zamawiającym (raz na kwartał), 18) pokrywanie kosztów utylizacji uszkodzonych źródeł światła i innych wyeksploatowanych i zniszczonych elementów, 19) całodobową dyspozycyjność i dozór techniczny nad urządzeniami oświetleniowymi, 20) prowadzenie książki obiektu budowlanego dla urządzeń oświetleniowych zasilanych z danej szafki oświetleniowej zawierającej: schemat jedno-kreskowy obwodów z rodzajem opraw i źródeł światła, protokoły przeprowadzonych pomiarów, zapisy z datą stwierdzenia awarii dla każdego urządzenia i zapisy z datą przeprowadzonych kontroli, oględzin i stwierdzonych usterek, 21) przycinkę zieleni wysokiej i niskiej kolidującej z urządzeniami oświetlenia ulicznego w uzgodnieniu (na każde wezwanie) z inspektorem ds. zieleni miejskiej Urzędu Miejskiego. 3. Awarie, których skutki stanowią zagrożenie bezpieczeństwa osób lub mienia (np. zagrożenie porażeniem lub pożarem) lub powodujące utrudnienia w ruchu ulicznym Wykonawca usuwa w trybie niezwłocznym. 4. Standardy organizacji obsługi instalacji oświetleniowej obejmują: 1) całodobowy nadzór techniczny nad instalacjami oświetlenia, 2) całodobową obsługę umożliwiającą zgłaszanie, rejestrowanie reklamacji i informacji o nieprawidłowym działaniu sieci oświetleniowej przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę, 3) wymianę elementów oświetlenia uszkodzonych w wyniku kolizji drogowych lub działania żywiołów, 4) przywrócenie oświetlenia od chwili otrzymania zgłoszenia w okresie nie dłuższym niż: a) 7 dni w przypadku awarii pojedynczych punktów świetlnych, b) 24 godzin w przypadku awarii ciągu oświetlenia, c) niezwłocznie w przypadku zagrożenia życia lub mienia. 5. Standardy techniczne świecenia obejmują: 1) dotrzymywanie terminów zapalania i wygaszania opraw zgodnie z kalendarzem astronomicznym, 2) utrzymywanie 90% sprawności świecenia opraw (dopuszczalna ilość niesprawnych opraw dotyczy 100 kolejnych opraw dowolnie wybranego ciągu oświetlenia), 3) Wykonawca przyjmować będzie zgłoszenia awarii urządzeń oświetleniowych, prowadząc jednocześnie rejestr tych zgłoszeń. Rejestr zawierać będzie kolejny numer zgłoszenia, informacje dotyczące: zgłaszającego, daty i godziny zgłoszenia oraz termin naprawy. II. Dostawa i dystrybucja energii elektrycznej. Dostawa i dystrybucja energii elektrycznej obejmuje 59 punktów poboru energii do celów oświetlenia ulicznego (2684 opraw oświetleniowych). Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i normami technicznymi. Moc przesyłowa wynosi 336 kW. Szczegółowy zakres rzeczowy dostawy i dystrybucji energii elektrycznej zawarty jest w załącznikach: nr 1 i 3 do niniejszego OPZ oraz do projektowanych postanowień umowy. Szczegółowy zakres rzeczowy konserwacji zawarty jest w załączniku nr 2 do niniejszego OPZ oraz do projektowanych postanowień umowy (dotyczy 2684 opraw oświetleniowych).
Vorherige Bekanntmachung: 367911-2025
Interne Kennung: WZPiFZ.271.9.2025.BJ
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen, 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001