462408-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Modernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci wodociągowej w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej z podziałem na zadania: Zadanie 1: Modernizacja wodociągu a/c w ulicy wewnętrznej od ul. Kilińskiego do ul. Podgórna. Zadanie 2: Modernizacja wodociągu a/c w ul. Kołowej od ul. Broniewskiego do ul. Lenartowicza. Zadanie 3: Modernizacja wodociągu a/c w ul. Siarczanej od ul. Broniewskiego do ul. Lenartowicza. Zadanie 4: Modernizacja wodociągu w ul. Lenartowicza od ul. Kraszewskiego do ul. Podgórnej wraz z modernizacją wodociągu w drodze wewnętrznej od ul. Lenartowicza do posesji przy ul. Dąbrowskiego 51 Zadanie 5: Modernizacja wodociągu w ul. Krochmalnej od ul. Lenartowicza do ul. Broniewskiego. Dodatkowe wytyczne realizacyjne: 1) Prace związane z modernizacją sieci wodociągowej zaplanowano na całym osiedlu w jednym czasie tj. na ulicach Podgórnej, Kołowej, Siarczanej, Krochmalnej i Lenartowicza. Nie realizować wszystkich odcinków jednocześnie - etapować. 2) Na wszystkich realizowanych ulicach należy utrzymać wjazdy docelowe. 3) W tym samym czasie na terenie niniejszego osiedla planowane są prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej realizowane na zlecenie Veoli – roboty wodociągowe należy skoordynować z planowanymi robotami Veolia. 4) Roboty wodociągowe należy skoordynować z pracami gazowniczymi na ul. Kraszewskiego realizowanymi na zlecenie PSG.
Interne KennungBZZ.261.33.2026.Ksz
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Zał. nr 1 do SWZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich – Załącznik nr 11 do SWZ; 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – Załącznik nr 7 do SWZ; 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ; 5) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym), jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika. 6) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...) , zgodnie z zapisami Rozdziału 5 pkt 4.1 i 4.2 SWZ. 7) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 85), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ; złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9) Dowód wniesienia wadium, wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia (...). 4. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 4.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1) lit. a) - g) i pkt 2) ustawy Pzp (Rozdział 5 punkt 2.1.1 i 2.1.2 SWZ); 2) art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 4.2. oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (...); 4.3. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru; 4.4. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem (...); 4.5. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem (...); 4.6. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, (...); 4.7. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia (...) 4.8. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 1 i podmiotowe środki dowodowe o których mowa w Rozdziale 6 punkt 2.2.1., 2.2.3.-2.2.7, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu. Wzór oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
LosLOT-0001
462408-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteBZZ.261.33.2026.Ksz
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45231300 Vesi- ja viemäriputkien rakennustyöt
5. Osa
OsaLOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: BZZ.261.33.2026.Ksz
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Zał. nr 1 do SWZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich – Załącznik nr 11 do SWZ; 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – Załącznik nr 7 do SWZ; 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ; 5) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym), jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika. 6) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...) , zgodnie z zapisami Rozdziału 5 pkt 4.1 i 4.2 SWZ. 7) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 85), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ; złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9) Dowód wniesienia wadium, wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia (...). 4. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 4.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1) lit. a) - g) i pkt 2) ustawy Pzp (Rozdział 5 punkt 2.1.1 i 2.1.2 SWZ); 2) art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 4.2. oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (...); 4.3. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru; 4.4. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem (...); 4.5. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem (...); 4.6. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, (...); 4.7. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia (...) 4.8. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 1 i podmiotowe środki dowodowe o których mowa w Rozdziale 6 punkt 2.2.1., 2.2.3.-2.2.7, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu. Wzór oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45231300 Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: BZZ.261.33.2026.Ksz
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45231300 Lavori di costruzione di condotte idriche e fognarie
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
462408-2026 - Konkursas
Lenkija – Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų tiesimo darbai – Modernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Darbai
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusBZZ.261.33.2026.Ksz
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasDarbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45231300 Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų tiesimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
462408-2026 - Mededinging
Polen – Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater – Modernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecodeBZZ.261.33.2026.Ksz
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45231300 Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater
5. Perceel
PerceelLOT-0001
462408-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków – Modernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
Wewnętrzny identyfikatorBZZ.261.33.2026.Ksz
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
462408-2026 - Súťaž
Poľsko – Stavebné práce na stavbe potrubných vedení vody a kanalizácie – Modernizacja wodociągu w ulicach: Kołowej, Krochmalnej, Lenartowicza, Siarczanej i ulicy wewnętrznej w Łodzi
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátorBZZ.261.33.2026.Ksz
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45231300 Stavebné práce na stavbe potrubných vedení vody a kanalizácie
5. Časť
ČasťLOT-0001