463089-2026 - Wettbewerb
Schweden – Reinigungs- und Hygienedienste – Städtjänster
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Städtjänster
Beschreibung: Uppdraget avser städtjänster i enlighet med vad som anges i upphandlingsdokumentet. Syftet med upphandlingen är Rengöring av lokaler (kontor, korridorer, omklädningsrum, toaletter, kök, konferensrum, förrådsutrymmen, trappor och hissar) Fönsterputs och storstädning Serveringsservice och ommöblering inför och efter möten Sysavs anläggningar i skåne.
Interne Kennung: 2026-027
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster
Intern identifierare: 2026-027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000