463096-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Aushub- und Erdbewegungsarbeiten – Jord- og anlægsarbejde
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelJord- og anlægsarbejde
BeschreibungUdbuddet omfatter Jord- og anlægsarbejde vedr. fjernvarmeledninger i Fjernvarme Fyn og NFS Varmes forsyningsområde. Udbyder varetager mange km forsyningsnet som leverer varme til borgere indenfor Fjernvarme Fyn og Nyborgs forsyningsområde. Forsyningen er at anse som kritisk infrastruktur. Opgaverne omfatter opgravning i anlagte veje, ny udstykninger og på privat grundareal, således det forberedes til nedlægning af fjernvarmerør. Derudover vil der være tilsyn med opgravning, sikkerhed ved opgravningerne og tørholdelse af ledningsgrave.
Interne Kennung750855
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112410 Aushub von Gräbern, 45112600 Einschnitt und Auftrag, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45112100 Grabenaushub
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der Optionen5 x 12 måneder