463179-2026 - Wettbewerb
Polen – Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör – Przebudowa i Remont Budynku Teatru wraz z rozbudową i nadbudową istniejącego budynku w miejscowości Gniezno – ETAP II – „Kompleksowe wyposażenie technologiczne sceny kameralnej oraz zaplecza techniczno-produkcyjnego”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa i Remont Budynku Teatru wraz z rozbudową i nadbudową istniejącego budynku w miejscowości Gniezno – ETAP II – „Kompleksowe wyposażenie technologiczne sceny kameralnej oraz zaplecza techniczno-produkcyjnego”
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowią dostawy i usługi towarzyszące związane z wykonaniem kompleksowego wyposażenia technologicznego sceny kameralnej powstającej w ramach realizacji I etapu zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i remont budynku teatru wraz z rozbudową i nadbudową istniejącego budynku”. W ramach realizowanego projektu architektoniczno-budowlanego powstaje nowa przestrzeń sceniczna obejmująca wielofunkcyjną scenę kameralną wraz z zapleczem technicznym, pomostami technologicznymi, antresolą techniczną oraz zespołem garderób i pomieszczeń zaplecza dla zespołu technicznego, produkcyjnego i artystycznego. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje dostawę, instalację, montaż, konfigurację, uruchomienie, szkolenia oraz integrację systemów technologii sceny, stanowiących kompleksowe wyposażenie tej przestrzeni. Realizacja zamówienia stanowi II etap inwestycji, którego celem jest pełne wyposażenie sceny kameralnej w nowoczesne, zintegrowane systemy technologiczne, umożliwiające prowadzenie działalności artystycznej, edukacyjnej oraz organizację wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie technicznym. Scena ma zostać wyposażona w nowoczesny park oświetleniowy oparty na energooszczędnych oprawach LED, umożliwiających realizację szerokiego zakresu scenariuszy świetlnych, z wykorzystaniem zaawansowanych systemów sterowania i sieciowej dystrybucji sygnału (DMX / Ethernet). System oświetlenia ma zapewnić wysoką elastyczność konfiguracji, precyzyjne modelowanie światła oraz dostosowanie do różnych form scenicznych. Istotnym elementem projektu jest również wdrożenie systemów multimedialnych obejmujących projektory wysokiej mocy, ekrany projekcyjne oraz system kamer scenicznych, umożliwiających realizację projekcji, rejestrację obrazu, transmisję wydarzeń oraz integrację obrazu z warstwą sceniczną i dźwiękową. Szczególnie ważnym elementem projektu jest wdrożenie zaawansowanych rozwiązań elektroakustycznych, w tym systemu dźwięku immersyjnego, umożliwiającego kreowanie trójwymiarowego środowiska dźwiękowego oraz znaczące poszerzenie możliwości realizacyjnych sceny. Integralną część systemu stanowi również system audiodeskrypcji, zapewniający dostępność wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, zgodnie z aktualnymi standardami dostępności oraz wymaganiami projektowania uniwersalnego. System ten musi być w pełni zintegrowany z infrastrukturą elektroakustyczną i umożliwiać elastyczną dystrybucję sygnału do odbiorników indywidualnych. Zastosowane rozwiązania technologiczne muszą tworzyć spójny, skalowalny i przyszłościowy system, umożliwiający łatwą rekonfigurację przestrzeni scenicznej oraz dostosowanie jej do różnorodnych form działalności artystycznej.
Interne Kennung2/2026/ZP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32342420 Studiomischpult, 32420000 Netzausrüstung, 32500000 Fernmeldebedarf, 44613300 Standardfrachtcontainer, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 92370000 Dienstleistungen von Tontechnikern
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowią dostawy i usługi towarzyszące związane z wykonaniem kompleksowego wyposażenia technologicznego sceny kameralnej powstającej w ramach realizacji I etapu zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i remont budynku teatru wraz z rozbudową i nadbudową istniejącego budynku”. Zadanie to realizowane jest w ramach wieloletniego przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Rozbudowa budynku Teatru”, ujętego w Wieloletnim Planie Finansowym Województwa Wielkopolskiego na lata 2024–2026. W ramach realizowanego projektu architektoniczno-budowlanego powstaje nowa przestrzeń sceniczna obejmująca wielofunkcyjną scenę kameralną wraz z zapleczem technicznym, pomostami technologicznymi, antresolą techniczną oraz zespołem garderób i pomieszczeń zaplecza dla zespołu technicznego, produkcyjnego i artystycznego. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje dostawę, instalację, montaż, konfigurację, uruchomienie, szkolenia oraz integrację systemów technologii sceny, stanowiących kompleksowe wyposażenie tej przestrzeni. Realizacja zamówienia stanowi II etap inwestycji, którego celem jest pełne wyposażenie sceny kameralnej w nowoczesne, zintegrowane systemy technologiczne, umożliwiające prowadzenie działalności artystycznej, edukacyjnej oraz organizację wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie technicznym. Scena ma zostać wyposażona w nowoczesny park oświetleniowy oparty na energooszczędnych oprawach LED, umożliwiających realizację szerokiego zakresu scenariuszy świetlnych, z wykorzystaniem zaawansowanych systemów sterowania i sieciowej dystrybucji sygnału (DMX / Ethernet). System oświetlenia ma zapewnić wysoką elastyczność konfiguracji, precyzyjne modelowanie światła oraz dostosowanie do różnych form scenicznych. Istotnym elementem projektu jest również wdrożenie systemów multimedialnych obejmujących projektory wysokiej mocy, ekrany projekcyjne oraz system kamer scenicznych, umożliwiających realizację projekcji, rejestrację obrazu, transmisję wydarzeń oraz integrację obrazu z warstwą sceniczną i dźwiękową. Szczególnie ważnym elementem projektu jest wdrożenie zaawansowanych rozwiązań elektroakustycznych, w tym systemu dźwięku immersyjnego, umożliwiającego kreowanie trójwymiarowego środowiska dźwiękowego oraz znaczące poszerzenie możliwości realizacyjnych sceny. Integralną część systemu stanowi również system audiodeskrypcji, zapewniający dostępność wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, zgodnie z aktualnymi standardami dostępności oraz wymaganiami projektowania uniwersalnego. System ten musi być w pełni zintegrowany z infrastrukturą elektroakustyczną i umożliwiać elastyczną dystrybucję sygnału do odbiorników indywidualnych. Zastosowane rozwiązania technologiczne muszą tworzyć spójny, skalowalny i przyszłościowy system, umożliwiający łatwą rekonfigurację przestrzeni scenicznej oraz dostosowanie jej do różnorodnych form działalności artystycznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do niniejszego SWZ na który składają się: 1) Szczegółowy Opis Zamówienia 2) Projekty technologiczne zawarte w: - Tom A,B,C, – Mechanika Oświetlenie Multimedia - Tom D – Elektroakustyka - Tom E – Akustyka Sali Kameralnej - Tom F – Akustyka Sali Prób Piwnica - Tom G – Termowizja CCTV, IP oraz System Monitoringu Wizyjnego IP 3) Wymagania związane z realizacją zamówienia określa wzór umowy - załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca musi uwzględnić ewentualność współdzielenia terenu prac oraz obecność innego wykonawcy. Wymagania określone w dokumentach stanowiących załączniki do SWZ stanowią obligatoryjne wymagania minimalne. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Rozwiązania równoważne: Jeżeli w dokumentach postępowania, w tym w szczególności w dokumentach stanowiących element Opisu Przedmiotu Zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 31300000 Isolierte Elektrokabel, -leitungen und -drähte, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32342420 Studiomischpult, 32420000 Netzausrüstung, 32500000 Fernmeldebedarf, 44613300 Standardfrachtcontainer, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 92370000 Dienstleistungen von Tontechnikern