463206-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Beratung im Bereich Forschung – SERVICII DE CONSULTANTA PENTRU ACTIVITATI DE CERCETARE INDUSTRIALA SI DEZVOLTARE EXPERIMENTALA, RESPECTIV ASISTENTA TEHNICA PENTRU DEZVOLTAREA DE TEHNOLOGII DE SUDURA CU LASER
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE CONSULTANTA PENTRU ACTIVITATI DE CERCETARE INDUSTRIALA SI DEZVOLTARE EXPERIMENTALA, RESPECTIV ASISTENTA TEHNICA PENTRU DEZVOLTAREA DE TEHNOLOGII DE SUDURA CU LASER
Beschreibung: Servicii de consultanta pentru activitati de cercetare industriala si dezvoltare experimentala, respectiv asistenta tehnica pentru dezvoltarea de tehnologii de sudura cu laser. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 28244951/2026/18
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73210000 Beratung im Bereich Forschung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prestarea serviciilor se va desfasura in 3 etape: Etapa I - Asistenta tehnica in alegerea sursei laser in functie de aplicatie Etapa II - Asistenta in procesul de optimizare a parametrilor laser - Instruirea pentru utilizarea in siguranta a surselor laser - Documentatia tehnica Etapa III - Inovare tehnologica
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79633000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Personalentwicklung