463276-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 8.400.000,00 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Miasta Pionki i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 8.400.000,00 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Miasta Pionki i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 8.400.000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 5.965.000,00 zł oraz na spłatę pożyczek i kredytów z lat ubiegłych w kwocie 2.435.000,00 zł. 2. Szczegółowe warunki udzielenia i spłaty kredytu: 1) Kredyt uruchamiany będzie w transzach na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego: - I transza w wysokości 3.000.000,00 zł w terminie do 31.10.2025 roku, - II transza w wysokości 4.000.000,00 zł w terminie do 30.11.2025 roku, - III transza w wysokości 1.400.000,00 zł w terminie do dnia 30.12.2025 roku, 2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany przeznaczenia kredytu, wysokości transz oraz terminu ich przekazania oraz niewykorzystania lub rezygnacji z całości lub części kredytu. 3) Waluta kredytu: złoty polski (PLN). 4) Planowany okres kredytowania – od 31.10.2025 r. do 25.09.2040 r., z karencją spłaty rat kapitałowych do dnia 25.01.2031 r. 5) Sposób spłaty rat kapitałowych – w okresach miesięcznych, na 25 dzień miesiąca, począwszy od miesiąca stycznia 2031 r. w następujących wysokościach: a) w latach 2031 - 2032 w 24 równych ratach w wysokości 30.000,00 zł, b) w latach 2033 – 2034 w 24 równych ratach w wysokości 40.000,00 zł, c) w latach 2035 – 2036 w 24 równych ratach w wysokości 50.000,00 zł, d) w latach 2037 – 2039 w 36 równych ratach w wysokości 100.000,00 zł, e) od stycznia 2040 roku do sierpnia 2040 roku w 8 równych ratach w wysokości 200.000,00 zł, f) wrzesień 2040 roku – ostatnia rata w wysokości 320.000,00 zł. 6) Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych na koniec każdego miesiąca, odsetki będą naliczane począwszy od dnia wypłaty kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę. Odsetki będą naliczane od aktualnego stanu zadłużenia. 7) Odsetki od kredytu mają być naliczane według kalendarza rzeczywistego. 8) W przypadku gdy termin spłaty raty kredytu i odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy, Zamawiający dokona wymaganej spłaty raty kredytu w pierwszym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie spłaty. 9) Podstawa oprocentowania – stawka WIBOR 1M ustalona na okres 1 miesiąca w wysokości stawki WIBOR 1M obliczaną z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, jako średnią arytmetyczną z poprzedniego miesiąca. Zmieniona stawka bazowa obowiązuje od pierwszego dnia każdego miesiąca. Marża banku nie może ulec zmianie przez cały okres trwania umowy. Dla przygotowania oferty wykonawca zobowiązany jest przyjąć stawkę bazową WIBOR 1M z dnia 14.07.2025 r. [ tj. 5,12]; www.bankier.pl 10) Dopuszcza się możliwość przedterminowej spłaty bądź zmianę harmonogramu spłaty bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 11) Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. 12) Gmina Miasto Pionki nie wyraża zgody na złożenie pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji w świetle przepisów Kodeksu postępowania cywilnego. 13) Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z obsługą kredytu poza stawką WIBOR 1 powiększoną o marżę banku. 3. Do wyliczenia ceny oferty należy przyjąć termin wypłaty całości kredytu do dnia 30 grudnia 2025 roku. 4. Wykaz dostępnych dokumentów Zamawiającego do uzyskania kredytu: 1) Uchwała Rady Miasta Pionki w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu, 2) Opinia RIO o możliwości spłaty przedmiotowego kredytu, 3) Uchwała Rady Miasta Pionki w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy za rok 2024, 4) Opinia RIO o sprawozdaniu z wykonania budżetu za rok 2024, 5) Uchwała budżetowa Gminy Miasto Pionki na 2025 r. wraz ze zmianami ze stanem na dzień 30.06.2025 roku, 6) Opinia RIO o projekcie uchwały budżetowej Gminy na 2025 rok, 7) Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy na lata 2025 - 2040 wraz ze zmianami, 8) Opinia RIO w sprawie WPF na lata 2025 - 2040, 9) Opinia RIO w sprawie prawidłowości planowanej kwoty długu Gminy Miasta Pionki na lata 2025 - 2040, 10) Aktualne zaświadczenia z US, 11) Aktualne zaświadczenie z ZUS, 12) Zaświadczenie o nadaniu numeru REGON i NIP, 13) Zaświadczenie o wyborze Burmistrza Miasta, 14) Uchwała o powołaniu skarbnika, Ww. dokumenty finansowe gminy Miasto Pionki dostępne są na stronie internetowej www.bip.pionki.pl w zakładce Mienie i Budżet Miasta/ Budżet/Pozostałe dokumenty/2025 rok.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP.271.1.11.2025.TSO