2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej i wielowariantowej koncepcji wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka ul. Kocmyrzowskiej od skrzyżowania z ul. Bulwarową do węzła Grębałów w Krakowie realizowanego przez GDDKiA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej od skrzyżowania z ul. Bulwarową do węzła Grębałów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz uzyskaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, zwanej dalej ,,DUŚ”. 2. Wykonanie przedmiotu zamówienia zostało podzielone na trzy etapy: Etap I – opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z przygotowaniem materiałów niezbędnych do złożenia wniosku i złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji DUŚ potwierdzone zawiadomieniem właściwego organu o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji DUŚ, Etap II – uzyskanie decyzji DUŚ wraz ze złożeniem wniosku o nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, Etap III – uzyskanie ostatecznej decyzji DUŚ i przekazanie ostatecznej wersji koncepcji dla wariantu wskazanego w tej decyzji, zgodnie z zakresem koncepcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU), stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do PPU oraz załącznikach do OPZ udostępnionych w formie linka.
Interne Kennung: ZP.262.2.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 221 000 euro. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Zamawiający żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny kod CPV: 71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, stanowiących powtórzenie podobnego przedmiotu zamówienia do niniejszego zamówienia do kwoty 203.252,03 zł netto. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego ewentualne zawarcie umów na podobne usługi (wykonanie dodatkowych opracowań w szczególności: analiz, opracowań technicznych, ekspertyz branżowych, itp. związanych z podstawowym zakresem zamówienia), a ustalenie wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi po wcześniejszych negocjacjach z Wykonawcą. 6. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w następujących terminach: Etap I – w terminie do 11 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy, Etap II – w terminie do 9 miesięcy licząc od dnia odbioru Etapu I, Etap III – w terminie do 3 miesięcy licząc od dnia odbioru Etapu II. Szacuje się, że termin wykonania przedmiotu zamówienia łącznie dla wszystkich Etapów (I-III) wynosi do 23 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej 9. Zamawiający nie wymaga, aby osoby uczestniczące w realizacji zamówienia, były zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 10. Wizja lokalna – Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 11. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 12. Projektowane Postanowienia Umowne (PPU) w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy oraz zmiany PPU określone zostały w załączniku nr 1 do SWZ. 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały określone w sekcji VII SWZ. 14. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w sekcji X SWZ. 15. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert i sposób oceny ofert został określony w sekcji XVII SWZ. 16. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1) i 4) ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Ponadto o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025, poz. 514). Szczegółowy opis podstaw wykluczenia określony jest w sekcji XIV SWZ oraz w sekcji 2.1.6. pn. ,,Podstawy wykluczenia" niniejszego ogłoszenia. 17. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 18. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny podanej w ofercie. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w sekcji XIX SWZ. 19. Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy zostały określone w sekcji XX SWZ. 20. Obowiązek informacyjny wynikający z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO został określony w sekcji XXII SWZ. 21. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące niniejszego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001