463441-2026 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen – Budowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz (km 197+240) wraz z drogami dojazdowymi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz (km 197+240) wraz z drogami dojazdowymi
BeschreibungZamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne pn.: „Budowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz (km 197 + 240) wraz z drogami dojazdowymi” polegające m.in. na budowie przeprawy mostowej na rzece Wieprz (km 197 + 240) wraz z drogami dojazdowymi oraz rozbudową drogi gminnej nr 109775L – ulicą Gawryłowa (Zadanie nr I), rozbudowie drogi gminnej nr 109781L – ulicy Kaczej (Zadanie nr 2) oraz rozbudowie drogi gminnej nr 109799L – ulicy Nieczaja (Zadanie nr 3 - objęte prawem opcji).
Interne KennungWOiAZ.271.3.1.2023
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji zamówienie publiczne pn.: „Budowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz (km 197 + 240) wraz z drogami dojazdowymi” polegające m.in. na budowie przeprawy mostowej na rzece Wieprz (km 197 + 240) wraz z drogami dojazdowymi oraz rozbudową drogi gminnej nr 109775L – ulicą Gawryłowa (Zadanie nr I), rozbudowie drogi gminnej nr 109781L – ulicy Kaczej (Zadanie nr 2) oraz rozbudowie drogi gminnej nr 109799L – ulicy Nieczaja (Zadanie nr 3 - objęte prawem opcji). 2. Zakres podstawowy świadczenia wykonawcy obejmuje w szczególności: 1) Zadanie nr 1: „Budowa przeprawy mostowej w Krasnymstawie na rzece Wieprz (km 197 + 240) wraz z drogami dojazdowymi” polegające na: a) budowie mostu na rzece Wieprz, na odcinku od km 0 + 865,23 do km 0 + 967,16, b) budowie dojazdów do projektowanego mostu w ciągu dróg gminnych: ‒ ulicy Kaczej, na odcinku od km 0 + 692,21 do km 0 + 865,23, ‒ ulicy Gawryłowa, na odcinku od km 0+122,00 do km 0+149,88, ‒ ulicy Nieczaja, na odcinku od km 0 + 967,16 do km 1 + 100,00, c) budowie/rozbudowie skrzyżowań: ulicy Kaczej z ul. Gawryłowa, ulicy Nieczaja z ul. Przemysłową oraz ul. Krótką, d) rozbudowie drogi gminnej nr 109775L – ulicy Gawryłowa, na odcinku od km 0+003,00 do km 0+122,00 wraz z budową dodatkowej jezdni ozn.: DJ5 oraz budową/przebudową skrzyżowań: z ul. Kościuszki, dodatkową jezdnią oraz z ul. Kilińskiego, w zakresie m.in.: ‒ wykonania robót związanych z budową mostu, tj.: fundamentowanie głębokie, robót betonowych, robót zbrojeniowych (zbrojenie miękkie), sprężenie, stal konstrukcyjna, izolacji, nawierzchni, odwodnienia mostu, zabezpieczenia powierzchni, wyposażenia oraz robót wykończeniowych itp., ‒ wykonania robót przygotowawczych, tj.: robót pomiarowych, odhumusowanie, wycinki drzew i krzewów kolidujących z zakresem inwestycji, rozbiórki obiektów kubaturowych oraz elementów dróg, ogrodzeń i przepustów itp., ‒ wykonania wzmocnienia podłoża oraz wymiany gruntów słabonośnych, ‒ wykonania robót ziemnych (wykopy i nasypy), ‒ wykonania podbudowy oraz nawierzchni bitumicznej, ‒ wykonania ścieku przykrawężnikowego z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, ‒ wykonania robót wykończeniowych, ‒ budowy: wjazdów i wyjazdów o nawierzchni bitumicznej, ‒ budowy/przebudowy zjazdów publicznych oraz indywidualnych z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 8 cm, ‒ budowy chodników, ścieżek rowerowych oraz ścieżek pieszo – rowerowych z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, ‒ budowę zatoki postojowej w ciągu ul. Gawryłowa oraz budowę placu do zawracania w ciągu ul. Krótkiej, ‒ budowy oświetlenia ulicznego wraz z oświetleniem obiektu mostowego (iluminacja), ‒ budowy kanału technologicznego, ‒ budowy murów oporowych z gruntu zbrojonego, ‒ budowy: przepustów pod koroną drogi, przepustów pod drogami krzyżującymi się, przepustów pod zjazdami oraz rowów przydrożnych, ‒ budowy kanalizacji deszczowej w tym: budowa studni rozprężnych i kanałów grawitacyjnych, urządzeń podczyszczających (osadników i separatorów), budowa wylotów do rowów przydrożnych oraz budowa wylotów do rzeki Wieprz, itp., ‒ przebudowy lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu (sieć: elektroenergetyczna, telekomunikacyjna ORANGE, wodociągowa, sanitarna oraz gazowa), ‒ wykonania nasadzeń drzew i krzewów, ‒ wykonania oznakowania poziomego i pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu drogowego, 2) Zadanie nr 2: „Rozbudowa drogi gminnej nr 109781L ulicy Kaczej w Krasnymstawie” polegające na rozbudowie drogi gminnej nr 109781L – ulicy Kaczej, na odcinku od km 0+037,00 do km 0+692,21, budowie dodatkowych jezdni ozn.: DJ1, DJ2, DJ3 i DJ4 oraz budowie skrzyżowań: z ul. Kołowrót, drogą wg MPZP oraz z dodatkowymi jezdniami, w zakresie m.in.: a) wykonania robót przygotowawczych, tj.: robót pomiarowych oraz odhumusowanie, wycinki drzew i krzewów kolidujących z zakresem inwestycji, rozbiórki obiektów kubaturowych oraz elementów dróg, ogrodzeń i przepustów itp., b) wykonania wzmocnienia podłoża oraz wymiany gruntów słabonośnych, c) wykonania robót ziemnych (wykopów i nasypów), d) wykonania podbudów oraz nawierzchni bitumicznej, e) wykonania ścieku przykrawężnikowego z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, f) wykonania robót wykończeniowych, g) budowy: wjazdów i wyjazdów o nawierzchni bitumicznej, h) budowy/przebudowy zjazdów publicznych oraz indywidualnych z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 8 cm, w tym należy również wykonać zjazd indywidualny do działki ozn. nr ewid. 1268/9 położonej przy ul. Kaczej; i) budowy chodników, ścieżek rowerowych oraz ścieżek pieszo – rowerowych z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, j) budowy oświetlenia ulicznego, k) budowy kanału technologicznego, l) budowy: przepustów pod koroną drogi, przepustów pod drogami krzyżującymi się, przepustów pod zjazdami oraz rowów przydrożnych itp., m) budowy kanalizacji deszczowej z budową przepompowni wód deszczowych i zasilaniem, budowę studni rozprężnych oraz kanałów tłocznych i grawitacyjnych, urządzeń podczyszczających (osadników i separatorów) oraz budowę wylotów do rowów przydrożnych itp., n) przebudowy lub zabezpieczenia kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu (sieć: elektroenergetyczna, telekomunikacyjna ORANGE i AKASHANET, wodociągowa, sanitarna oraz gazowa, itp.), o) wykonania nasadzeń drzew i krzewów, p) wykonania oznakowania poziomego i pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu drogowego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: 1) dokumentacja projektowa w tym: projekt budowlany, projekt wykonawczy, projekt organizacji ruchu, 2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), 3) przedmiar robót.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia do wykonania szerszego zakresu prac, który objęty jest prawem opcji. Prawo opcji obejmuje wykonanie Zadania nr 3 pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 109799L ulicy Nieczaja w Krasnymstawie” polegającego na rozbudowie drogi gminnej nr 109799L – ulicy Nieczaja, na odcinku od km 1+100,00 do km 1+394,30 oraz budowie/rozbudowie skrzyżowania z ul. Zawieprze, w zakresie m.in.: a) wykonania robót przygotowawczych, tj.: robót pomiarowych, odhumusowanie, wycinki drzew i krzewów kolidujących z zakresem inwestycji, rozbiórki elementów dróg, ogrodzeń i przepustów itp., b) wykonania wzmocnienia podłoża oraz wymiany gruntów słabonośnych, c) wykonania robót ziemnych (wykopów i nasypów), d) wykonania podbudów oraz nawierzchni bitumicznej, e) wykonania ścieku przykrawężnikowego z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, f) wykonania robót wykończeniowych, g) budowy: wjazdów i wyjazdów o nawierzchni bitumicznej, h) budowy/przebudowy zjazdów publicznych oraz indywidualnych z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 8 cm; i) budowy ścieżek rowerowych oraz ścieżek pieszo – rowerowych, z betonowej kostki brukowej (bezfazowej) gr. 6 cm, j) budowy oświetlenia ulicznego, k) budowy kanału technologicznego, l) budowy/przebudowy kanalizacji deszczowej w tym: budowa studni rozprężnych i kanałów grawitacyjnych, urządzeń podczyszczających (osadników i separatorów), itp., m) przebudowy lub zabezpieczenia kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu (sieć: elektroenergetyczna, telekomunikacyjna ORANGE, wodociągowa oraz gazowa, itp.), n) wykonania nasadzeń drzew i krzewów, o) wykonania oznakowania poziomego i pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu drogowego. 2. Przedmiot zamówienia, obejmuje również: 1) kompleksową obsługę geodezyjną z wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym również geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zweryfikowanej pozytywnie przez odpowiedni organ służby geodezyjnej (dla każdego zadania oddzielnie), 2) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu (dla każdego zadania oddzielnie) wraz z uzyskaniem wszelkich zgód, opinii, ekspertyz, decyzji itp. o ile będą konieczne do bezpiecznego użytkowania obiektu, 3) przedłożenia Zamawiającemu kompletu dokumentów (wypełniony wniosek wraz z załącznikami) dotyczących zgłoszenia posiadania urządzenia wodnego Wodom Polskim – Regionalnemu Zarządów Gospodarki Wodnej w Lublinie, w celu wpisania do systemu informacyjnego gospodarowania wodami najpóźniej w dniu rozpoczęcia czynności odbiorowych, zgodnie z art. 331 ust. 3 Prawa wodnego., 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy zapewni (w okresie, w którym może skorzystać z prawa opcji) źródła finansowania Zadania nr 3. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy najpóźniej w terminie 15 miesięcy od dnia podpisania umowy 1) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. 2) W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. 4) O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej lub formie elektronicznej.