See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fructe și legume proaspete (mere) – Lot 1-3, lapte și produse lactate (lapte UHT) – Lot 4-6 și produse de panificație (cornuri/biscuiți uscați) – Lot 7-9, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, respectiv prune proaspete – Lot 10 și cașcaval – Lot 11, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”
Beschreibung: Acorduri-cadru de furnizare, pe 11 loturi, având ca obiect Furnizare fructe și legume proaspete (mere) – Lot 1-3, lapte și produse lactate (lapte UHT) – Lot 4-6 și produse de panificație (cornuri/biscuiți uscați) – Lot 7-9, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, respectiv Furnizare prune proaspete – Lot 10 și cașcaval – Lot 11, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, în vederea degustării în cadrul măsurilor educative, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special, din judeţul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”. În cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, se vor achiziţiona fructe și legume proaspete (mere) – Lot 1-3, lapte și produse lactate (lapte UHT) – Lot 4-6 și produse de panificație (cornuri/biscuiți uscați) – Lot 7-9, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029 respectiv Furnizare prune proaspete – Lot 10 și cașcaval – Lot 11, pentru anii școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, în vederea degustării în cadrul măsurilor educative, conform Caietului de sarcini. Împărțirea județului s-a făcut pe trei zone, respectiv zona Satu Mare, zona Carei (inclusa zona Tasnad) și zona Negrești Oaș Solicitările de clarificări se vor adresa pana în a 19-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări transmise în termen în mod clar și complet în a 11-a zi înainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare.
Interne Kennung: 9/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1 – furnizare fructe si legume proaspete (mere), zona Satu Mare
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea fructelor si legumelor proaspete (mere), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Satu Mare din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 893.180 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.238.027 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.679.540 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 3.714.081 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 643.089,60 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 891.379,44 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.929.268,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.674.138,32 lei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2 – furnizare fructe si legume proaspete (mere), zona Carei
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea fructelor si legumelor proaspete (mere), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Carei din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 366.005 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 625.510 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.098.015 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.876.530 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 263.523,60 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 450.367,20 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 790.570,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.351.101,60 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 – furnizare fructe si legume proaspete (mere), zona Negrești Oaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea fructelor si legumelor proaspete (mere), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Negrești Oaș din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 280.237 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectului unui contract subsecvent: 389.932 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 840.711 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.169.796 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 201.770,64 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 280.751,04 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 605.311,92 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 842.253,12 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4 – furnizare lapte si produse lactate (lapte UHT), zona Satu Mare
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui si produselor lactate (lapte UHT), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Satu Mare din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.163.760 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.999.164 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 6.491.280 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 8.997.492 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.293.585,60 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 3.179.113,84 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 6.880.756,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 9.537.341,52 lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5 – furnizare lapte si produse lactate (lapte UHT), zona Carei
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui si produselor lactate (lapte UHT), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Carei din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 886.660 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.515.320 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.659.980 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.545.960 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 939.859,60 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.606.239,20 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.819.578,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.818.717,60 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul 6 – furnizare lapte si produse lactate (lapte UHT), zona Negrești Oaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui si produselor lactate (lapte UHT), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Negrești Oaș din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 678.884 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 944.624 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.036.652 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.833.872 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 719.617,04 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.001.301,44 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.158.851,12 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 3.003.904,32 lei.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lotul 7 – furnizare produse de panificatie (corn/biscuiti uscati), zona Satu Mare
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea produselor de panificatie (corn/biscuiti uscati), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Satu Mare din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.163.760 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.999.164 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 6.491.280 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 8.997.492 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.471.356,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 2.039.431,52 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.414.070,40 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 6.118.294,56 lei.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0008
Titel: Lotul 8 – furnizare produse de panificatie (corn/biscuiti uscati), zona Carei
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea produselor de panificatie (corn/biscuiti uscati), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Carei din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 886.660 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.515.320 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.659.980 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 4.545.960 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 602.928,80 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 1.030.417,60 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.808.786,40 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 3.091.252,80 lei.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul 9 – furnizare produse de panificatie (corn/biscuiti uscati), zona Negrești Oaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea produselor de panificatie (corn/biscuiti uscati), conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Negrești Oaș din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru perioada anilor școlari 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029, in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 678.884 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 944.624 bucăți. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.036.652 bucăți. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 2.833.872 bucăți. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 461.641,12 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 642.344,32 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.384.923,36 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.927.032,96 lei.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lotul 10 – furnizare prune proaspete, zona Satu Mare, zona Carei, zona Negrești Oaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea prunelor proaspete, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Satu Mare, zona Carei, zona Negrești Oaș din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, în vederea degustării acestora în cadrul măsurilor educative, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru anul școlar 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Pretul integral de achizitie al produselor cuprinde inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 21.682 porții. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 31.739 porții. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 65.046 porții. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 95.217 porții. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 65.046,00 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 95.217,00 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui acord cadru: 195.138,00 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui acord cadru: 285.651,00 lei.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 03222334 Pflaumen
Los: LOT-0011
Titel: Lotul 11 – furnizare cașcaval, zona Satu Mare, zona Carei, zona Negrești Oaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea cașcavalului, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Satu Mare, zona Carei, zona Negrești Oaș, zona Tășnad, din județul Satu Mare, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, în vederea degustării acestora în cadrul măsurilor educative, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Satu Mare, pentru anul școlar 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Pretul integral de achizitie al produselor cuprinde inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 21.682 porții. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 31.739 porții. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 65.046 porții. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 95.217 porții. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 238.502,00 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul unui contract subsecvent: 349.129,00 lei. Valoarea estimată minimă care ar putea face obiectul acordului cadru: 715.506,00 lei. Valoarea estimată maximă care ar putea face obiectul acordului cadru: 1.047.387,00 lei.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse