463803-2026 - Ergebnis
Polen – Mineralöl-, Kohle- und Erdölerzeugnisse – 5/2026 Dostawa produktów naftowych i chemicznych na lata 2026 - 2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel5/2026 Dostawa produktów naftowych i chemicznych na lata 2026 - 2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów naftowych i chemicznych w latach 2026 – 2028, wykonana zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik 5 i 5a do SWZ oraz wymaganiami jakościowymi określonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym Załącznik nr 6 i 6a do SWZ, przy czym dostawa w roku 2027 i 2028 będzie wykonywana pod warunkiem, że Zamawiający odpowiednio do 22 grudnia 2026 r. i 22 grudnia 2027 r. otrzyma potwierdzenie od Instytucji Eksperckiej, że w roku budżetowym odpowiednio 2027 i 2028 otrzyma środki finansowe z przeznaczeniem na wykonanie części lub całej dostawy realizowanej kolejno w roku 2027 i 2028 oraz, że Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie pisemnie lub e - mailem lub faxem zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji części lub całej dostawy przewidzianej do realizacji kolejno w roku 2027 i 2028. 2. Zamawiający w każdym roku kalendarzowym (2026, 2027 i 2028) przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w tabeli Rozdziału IV ust. 2 w kolumnie „Ilość podstawowa” – gwarantowanego Wykonawcy w 2026 r. (a w pozostałych latach 2027 i 2028 gwarantowanego po spełnieniu warunku opisanego w ust. 1) maksymalnie o ilości wskazane w tabeli Rozdziału IV ust. 2 kolumna „Ilość w opcji”. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w sposób i terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 oraz 5a do SWZ. 3. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom. 4. W przypadku oferowania dostawy przedmiotu zamówienia, który nie jest zgodny z normami, do których „Opis przedmiotu zamówienia” się odnosi Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IX ust. 3 pkt 4), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 i 6a do SWZ (art. 101 ust. 4-5 uPzp). (dotyczy Wykonawcy powołującego się na rozwiązania, o których mowa w ust. 3 niniejszego rozdziału SWZ). 5. Produkty równoważne - dotyczy zadania nr 3 zostały opisane w Rozdziale III SWZ. 6. Produkty nie mogą być w fazie testowej. 7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli, w kolumnie nr 3 wskazał pełną nazwę handlową zaoferowanego przedmiotu zamówienia oraz nazwę producenta. Zamawiający informuje, że w przypadku kiedy Wykonawca w Formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ nie poda, bądź pominie którąś z żądanych przez Zamawiającego informacji (tj. pełną nazwę handlową zaoferowanego produktu lub nazwę producenta) oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung207023-2026
Interne KennungNr sprawy 5/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09200000 Mineralöl-, Kohle- und Erdölerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211650 Bremsflüssigkeiten, 24951311 Gefrierschutzmittel, 24961000 Radiatorenflüssigkeit, 24951310 Enteisungsmittel
5. Los
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4: Płyn do odladzania samolotów typ II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa płynu do odladzania samolotów typ II zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 niniejszej SWZ, przy czym ilości ujęte w opcji w tabeli w Rozdziale IV ust. 2 niniejszej SWZ, w kolumnie „ilość w opcji” mogą być wykorzystane po realizacji ilości podstawowych ujętych w tabeli w Rozdziale IV ust. 2 niniejszej SWZ, w kolumnie „ilość podstawowa” w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, t.j.: ŁĄCZNIE w LATACH 2026 - 2028: il. podst.: 15 000 kg, il. w opcji: 75 000 kg, Łącznie: 90 000 kg, a w tym: w roku 2026: il. podst.: 5 000 kg, il. w opcji: 25 000 kg, łącznie: 30 000 kg, w roku 2027: il. podst.: 5 000 kg, il. w opcji: 25 000 kg, łącznie: 30 000 kg, w roku 2028: il. podst.: 5 000 kg, il. w opcji: 25 000 kg, łącznie: 30 000 kg.
Interne KennungZadanie nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24951310 Enteisungsmittel
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w każdym roku kalendarzowym (2026, 2027 i 2028) przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w tabeli Rozdziału IV ust. 2 w kolumnie „Ilość podstawowa” – gwarantowanego Wykonawcy w 2026 r. (a w pozostałych latach 2027 i 2028 gwarantowanego po spełnieniu warunku opisanego w ust. 1) maksymalnie o ilości wskazane w tabeli Rozdziału IV ust. 2 kolumna „Ilość w opcji”. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w sposób i terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 oraz 5a do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: ŁĄCZNIE w LATACH 2026 - 2028: il. w opcji: 75 000 kg, a w tym: w roku 2026: il. w opcji: 25 000 kg, w roku 2027: il. w opcji: 25 000 kg, w roku 2028: il. w opcji: 25 000 kg.