463841-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – Usługi przewozowe będą realizowane przy użyciu autobusów elektrycznych zakupionych w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), przeznaczonych do realizacji pr..
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi przewozowe będą realizowane przy użyciu autobusów elektrycznych zakupionych w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), przeznaczonych do realizacji pr..
Beschreibung4.3. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Podegrodzie, na liniach P1–P5 określonych w niniejszym OPZ. Usługi przewozowe będą realizowane przy użyciu autobusów elektrycznych zakupionych w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), przeznaczonych do realizacji projektu: „Zakup zeroemisyjnych autobusów pozamiejskich dla Gminy Podegrodzie” w ramach Inwestycji E1.1.2 Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy. Autobusy te stanowią tabor przeznaczony do obsługi przewozów w ramach niniejszego zamówienia i muszą być użytkowane zgodnie z wymogami Zamawiającego oraz obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 10 do SWZ. 4.5. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) użytkowania autobusów oraz punktów ładowania w tym serwis oraz dokonywanie napraw gwarancyjnych zgodnie z zasadą DNSH w zakresie następujących celów środowiskowych: a) „Łagodzenie zmian Klimatu” - zapewniając, że działania związane z, eksploatacją i utrzymaniem taboru oraz punktów ładowania pojazdów nie przyczynią się do pogłębiania zmian klimatycznych poprzez ponadnormatywną emisję spalin. b) „Adaptacja do zmian klimatu” - gwarantując, że tabor jest odporny na zmiany klimatyczne, takie jak ekstremalne temperatury, intensywne opady deszczu i śniegu, oraz inne zjawiska pogodowe. c) „Zrównoważone wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych i morskich” - zapewniając, że eksploatacja i utrzymanie taboru oraz punktów ładowania pojazdów nie prowadzi do zanieczyszczenia wód powierzchniowych, gruntowych ani zmniejszeniu dostępności zasobów wodnych. d) „Gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu odpadów i recykling”- zapewniając minimalizację wytwarzania odpadów i promując recykling materiałów zastosowanych w produkcji zużywanych w procesie eksploatacji i konserwacji punktów ładowania pojazdów. e) „Zapobieganie i kontrola zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi” - ograniczając negatywny wpływ działalności na środowisko poprzez zapobieganie zanieczyszczeniom powietrza, wody i ziemi. f) „Ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów” zapobiegając szkodom wyrządzanym bioróżnorodności oraz ekosystemom poprzez minimalizowanie ingerencji w środowisko naturalne. 2) Dokumentowania eksploatacji/badań technicznych/serwisy autobusów oraz punktów ładowania wg zasad: Etap eksploatacji • Strategia/instrukcja wewnętrzna dotycząca eksploatacji i utrzymania taboru, potwierdzająca dbałość o zgodność z normami dotyczącymi napędu elektrycznego - EV/BEV. • Protokoły z okresowych przeglądów technicznych, potwierdzające utrzymanie normy EV/BEV. • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych/badań technicznych ładowarek. Etap eksploatacji • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych/badań technicznych (w tym klimatyzacji i ogrzewania), • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych/badań technicznych ładowarek. Etap eksploatacji • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych/badań technicznych, w których zawarto informacje dotyczące odpowiedniego użytkowania i braku negatywnego wpływu na zasoby wodne, • strategia/instrukcja wewnętrzna dotycząca eksploatacji i utrzymania pojazdów ora stacji do ładowania z uwzględnieniem kwestii odpowiedniego użytkowania i ochrony zasobów wodnych (o ile są w posiadaniu OOW). Etap eksploatacji • Strategia/instrukcja wewnętrzna dotycząca eksploatacji i utrzymania lub inny dokument, w tym np. instrukcja wewnętrzna dla wykonawcy (np. serwis) w zakresie gospodarowania odpadami zgodnie z w/w zakresem • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych/badań technicznych dla pojazdów oraz stacji do ładowania w których zawarto stosowne informacje o stosowaniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym z zapobieganiem powstawaniu odpadów i recyklingiem, • umowy z uprawnionymi odbiorcami odpadów lub/i karty przekazania odpadów. Etap eksploatacji • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych i badań technicznych pojazdów i stacji do ładowania, w których będzie zawarta stosowna informacja odnośnie braku negatywnego wpływu na ten cel, • strategia / instrukcja wewnętrzna dotycząca eksploatacji i utrzymania, w tym np. instrukcja wewnętrzna dla wykonawcy (np. serwis) w zakresie zapobiegania i kontroli zanieczyszczeń powietrza, wody lub ziemi. Etap eksploatacji • strategia/instrukcja wewnętrzna dotycząca eksploatacji i utrzymania zakupionego taboru zgodnie z przeznaczeniem, • protokoły z przeglądów eksploatacyjnych i badań technicznych dla pojazdów oraz stacji do ładowania. 4.6. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95: Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę, osoby wykonujących czynności takie jak:  kierowanie autobusami - kierowcy, którzy będą wykonywali bezpośrednio czynności w zakresie realizacji zamówienia, stanowiącego przedmiot niniejszego postępowania. (z wyłączeniem osób samodzielnie wykonujących daną czynność w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej tzw. „samozatrudnienie” lub prowadzących działalność w formie spółki cywilnej albo spółki osobowej i czynność będą wykonywały osoby będące wspólnikami tej spółki). Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung13515-2026
Interne KennungDIN-ZA.271.1.13.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelUsługi przewozowe będą realizowane przy użyciu autobusów elektrycznych zakupionych w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), przeznaczonych do realizacji projektu: „Zakup zeroemisyjnych autobusów pozamiejskich dla Gminy Podegrodzie” w ramach Inwestycji E1.1.2 Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy”