46387-2026 - Ergebnis
Polen – Computerbezogene Geräte – Dostawa sprzętu IT dla Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu IT dla Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu IT dla Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w podziale na części zamówienia, zwane dalej ,,Częściami” od 1 do 6: część nr 1: LAPTOPY część nr 2: MONITORY część nr 3: AKCESORIA część nr 4: TABLETY Z DODATKOWYM WYPOSAŻENIEM część nr 5: SWITCHE I PUNKTY DOSTĘPU część nr 6: DRUKARKI
Vorherige Bekanntmachung678841-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień Publicznych (Dz. U 2024 poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu sprzętu, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. W uzasadnieniu należy wskazać, że przedmiotowe zamówienie jest objęte dotacją Porozumienie nr CPR-IDUB/238/Z01/2024 w sprawie wykonania projektów badawczych wyłonionych w konkursie ARCHIURB finansowanych w ramach projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” realizowanego w Politechnice Warszawskiej. Termin rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia upływa z końcem listopada 2025 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia (niewielka ilość pozycji zakupowych) przygotowanie przez wykonawców ofert, zdaniem Zamawiającego, nie będzie czasochłonne. Rynek sprzętu IT skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z zainteresowanych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego postępowania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 3
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu IT dla Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w podziale na części zamówienia, zwane dalej ,,Częściami” od 1 do 6: część nr 1: LAPTOPY część nr 2: MONITORY część nr 3: AKCESORIA część nr 4: TABLETY Z DODATKOWYM WYPOSAŻENIEM część nr 5: SWITCHE I PUNKTY DOSTĘPU część nr 6: DRUKARKI
Haupteinstufung (cpv): 30237280 Stromversorgungszubehör
LosLOT-0002
TitelCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
LosLOT-0003
TitelCzęść 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
LosLOT-0004
TitelCzęść 4
Haupteinstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer
LosLOT-0005
TitelCzęść 5
Haupteinstufung (cpv): 30237000 Teile und Zubehör für Computer
LosLOT-0006
TitelCzęść 6
Haupteinstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen