2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wągrowiec-Gołańcz
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonywaniu przewozów tymczasowej zastępczej kolejowej komunikacji autobusowej obejmującej przewóz osób, bagażu i małych zwierząt na trasie pomiędzy stacjami: Wągrowiec – Gołańcz, Gołańcz – Wągrowiec oraz Sława Wielkopolska – Wągrowiec i Wągrowiec – Sława Wielkopolska, której warunki realizacji zostały określone w załączniku nr 4 (Wzór umowy) do SWZ. 2. Zamawiający zastrzega, że do czasu zawarcia umowy może nastąpić aktualizacja udostępnionych rozkładów jazdy, stanowiących załącznik nr 1 do Umowy. 3. Zamawiający przewiduje w trakcie realizacji zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP w zakresie zgodnym z SWZ. 4. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania prawa opcji zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy PZP, z zastrzeżeniem, że w Postępowaniu wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, ponadto nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach o których mowa w: - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.; dalej „Rozporządzenie 833/2014”), - art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507 z póżn. zm.; dalej „Ustawa sankcyjna”); 2) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone przez Zamawiającego.
Interne Kennung: KW-WWA-280.20.2025.MM
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonywaniu przewozów tymczasowej zastępczej kolejowej komunikacji autobusowej obejmującej przewóz osób, bagażu i małych zwierząt na trasie pomiędzy stacjami: Wągrowiec – Gołańcz, Gołańcz – Wągrowiec oraz Sława Wielkopolska – Wągrowiec i Wągrowiec – Sława Wielkopolska, której warunki realizacji zostały określone w załączniku nr 4 (Wzór umowy) do SWZ. 2. Zamawiający, stosownie do art. 95 Ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na kierowaniu autobusami (kierowcy), jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). 3. Postanowienia dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia tych osób na podstawie stosunku pracy oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań znajdują się we Wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w trakcie realizacji zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP w zakresie: 1) Opcji Godzin Realizacji, 2) Opcji Pokrycia, 3) Opcji Redukcji, 4) Opcji Usług Uzupełniających. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania prawa opcji zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.