See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych w podziale na 8 części
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia są: sukcesywne dostawy artykułów spożywczych przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w zestawieniach w podziale na 8 części stanowiących załącznik w formacie EXCEL – załącznik nr 2 do SWZ. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dwie (2) część zamówienia. W przypadku złożenia oferty na większą ilość części, Zamawiający odrzuci ofertę w trybie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy PZP
Interne Kennung: ZP-1.ZP3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Konieczność żywienia dzieci w przedszkolu od 1 września 2025 zachodzi pilna potrzeba przeprowadzenia postępowania w trybie przyśpieszonym. Zarówno przepisy ustawy z dnia 24 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, jak i PZP2019 nie definiują pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Wyjaśnienie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” w rozumieniu przepisów prawa zamówień publicznych, zostało zawarte w uzasadnieniu do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Sejm VII kadencji, druk 366, s. 30., wynika z niego, że możliwość skrócenia terminu z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia dotyczy tzw. stanu pilnej konieczności, sytuacji, w której konieczne jest przyśpieszenie procedury z uzasadnionych przyczyn. „Pilna potrzeba udzielenia zamówienia” odnosi się do faktycznych potrzeb związanych z czasem trwania postępowania i wykonania zamówienia. Przez pilną potrzebę udzielenia zamówienia należy rozumieć konieczność ochrony interesu, którego naruszenie zagrożone jest wystąpieniem nieprzewidywalnych okoliczności, a który to interes może doznać uszczerbku w przypadku zbyt długiego oczekiwania na udzielenia zamówienia publicznego. Skrócenie terminu składania ofert powinno być uzasadnione potrzebami Zamawiającego związanymi z czasem wykonania zamówienia. Biorąc pod uwagę czasochłonność prowadzenia przetargu nieograniczonego w trybie nieprzyśpieszonym, a także uwzględniając fakt konieczności żywienia dzieci od 1 września może spowodować opóźnienia w realizacji przygotowywania posiłków.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03000000 Landwirtschaftliche Erzeugnisse des Pflanzenbaus und der Tierhaltung sowie Fischerei-, Forst- und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 - Dostawa jaj
Beschreibung: Zgodnie z załącznikiem do SWZ
Interne Kennung: Zadanie 1
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opcja została określona w formularzu cenowym stanowiący załącznik do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 - Dostawa mięsa i wyrobów mięsnych
Interne Kennung: Zadanie 2
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 - Dostawa mrożonych warzyw i owoców
Interne Kennung: Zadanie 3
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 - Dostawa nabiału
Interne Kennung: Zadanie 4
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5 - Dostawa owoców i warzyw
Interne Kennung: Zadanie 5
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie 6 - Dostawa pieczywa
Interne Kennung: Zadanie 6
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie 7 - Dostawa produktów ogólnospożywczych
Interne Kennung: Zadanie 7
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie 8 - Dostawa ryb
Interne Kennung: Zadanie 8
Haupteinstufung (cpv): 03311000 Fisch