464287-2025 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Lipiu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Lipiu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup dla jednostki OSP w Lipiu w gminie Głogów Małopolski fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z silnikiem o zapłonie samoczynnym spełniający normę emisji spalin min. Euro 6 z napędem 4x4 2. Zakres zamówienia określa specyfikacją techniczna określona w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 3. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd nieużywany, nierejestrowany wcześniej, nieużywany do jazd testowych, prezentacyjnych lub badań wolny od wad fizycznych oraz prawnych. 4. Zaoferowane pojazdy muszą: 1) Odpowiadać warunkom zawartym w: - Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresie ich niezbędnego wyposażenia; - ustawie z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym; - Rozporządzeniu ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej; 2) Posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami; 3) Spełniać aktualne wymagania dotyczące obowiązujących przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, wystarczających dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych; 4) Pojazd musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001