2. Verfahren
Verfahren
Titel: EA Brillen - 2026
Beschreibung: Het Ministerie van Defensie (hierna: de Aanbestedende dienst) verstrekt op basis van oogmetingen die uitgevoerd worden in het Centraal Medisch Hospitaal (CMH), het Dienstencentrum Personeelslogistiek (DCPL) en in het Centrum voor Mens en Luchtvaart (CML) aan alle brildragende militairen een Dienstbril, een Inzetbril voor de ballistische bril (scherfwerende bril) en een Inzetbril voor het veldmasker (CBRN-masker). Luchtvaartpersoneel krijgt daarnaast ook een Vliegerbril verstrekt die gedragen wordt tijdens de uitvoering van de dagelijkse werkzaamheden en medewerkers van de Defensie brandweer krijgen een Inzetbril voor in het brandweermasker verstrekt. De brildragende militair gebruikt de Bril(len) (dagelijks) op zijn werkplek, voor oefenen en trainen, maar ook bij inzet onder de zwaarste omstandigheden waaronder missies. Als militair oefent men vaak en werkt men aan de fysieke conditie, zodat men skills en drills beheerst als het er echt op aankomt. Uiteenlopende sportactiviteiten (contactsporten uitgezonderd) worden beoefend. Er wordt getraind op de hindernisbanen en onder alle omstandigheden in ruig terrein. Naast trainen oefent men, zo’n oefening duurt soms een paar uur, maar dat kan ook meerdere weken zijn. Oefenen kan in Nederland op de hei zijn waar de Brillen blootgesteld worden aan zand en stof, maar dit kan ook het buitenland zijn bijvoorbeeld bij koudweertraining in Noorwegen (polair gebied), of een jungletraining in Suriname (tropische omstandigheden). De Brillen dienen daarom geschikt te zijn voor gebruik tijdens deze (fysiek) zware omstandigheden en moeten hierbij goed op het hoofd blijven zitten. Naast in zware omstandigheden word(t)(en) de Bril(len) ook gebruikt in combinatie met een diversiteit aan optische (hulp)middelen, te denken valt aan verrekijkers, nachtkijkers, vizier, richtmiddelen, etc. Daarnaast is het voor militairen die voor hun werk een (motor)helm dragen van belang dat de Dienstbril en/of Vliegerbril geschikt is voor het gebruik in combinatie met het dragen van een (motor)helm. Tenslotte is het belangrijk dat de Dienstbril een unisex vormgeving heeft en niet al te tijdgeboden is omdat deze door alle militairen worden gedragen. Monturen De Opdracht bestaat uit het leveren van de Monturen, met uitzondering van de Inzetmonturen, en het leveren van Neuspads en Oortips voor alle door Leverancier geleverde Monturen. Daarnaast is Leverancier verantwoordelijk voor het voorraadbeheer, ofwel het tijdig bij de Aanbestedende dienst afroepen, van Inzetmonturen die door een derde partij geleverd aan Defensie. Brillenglazen (leveren, inslijpen en monteren) De Opdracht bestaat anderzijds uit het leveren van Brillenglazen inclusief het inslijpen en monteren van deze Brillenglazen in de Monturen (inclusief de Inzetmonturen) op basis van het door de Aanbestedende dienst verstrekte brilrecept. Alsmede het vervolgens verpakken en verzenden van de Brillen naar de aangegeven Locaties van de Aanbestedende dienst (CMH, DCPL, CML of Brandweer). Aanvullende producten Het leveren en in het geval van Brillenglazen inslijpen en monteren van Aanvullende producten maakt deel uit van de Opdracht. Onder Aanvullende producten vallen Brillenglazen waarvan de sferische waarde vallen buiten de standaardrange of specificaties zoals opgenomen in de Bijlage Programma van eisen, alsmede Gebruiksartikelen behorende bij de door Leverancier geleverde Monturen, niet zijnde Oortips en Neuspads ten behoeve van het Dienstbrilmontuur.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zie Aanbestedingsstukken
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33730000 Augenpflegeprodukte und Korrekturlinsen
5. Los
Los: LOT-0000