See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aftale med Forlaget Samfundslitteratur om udgivelse og anskaffelse af 3 militærfaglige uddannelsesbøger
Beschreibung: Der ønskes indgået en aftale om udgivelse og anskaffelse af militærfaglige undervisningsbøger samt tilhørende læringsplatforme, der er kommet i stand gennem et forsknings- og udviklingsprojekt. Bøgerne er et produkt af forskningsprojektet
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79970000 Verlagsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 50 000 Stück