464558-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Traktoren – Furnizare produse 1 buc. Tractor si 1 buc. Remorca forestiera dotata cu brat de incarcare, in cadrul proiectului intitulat: „ INVESTIȚII ÎN TEHNOLOGII FORESTIERE CARE ÎMBUNĂTĂȚESC REZILIENȚA ȘI VALOAREA DE MEDIU A ECOSISTEMELOR FORESTIERE DIN CADRUL OCOLULUI SILVIC FELDRU”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse 1 buc. Tractor si 1 buc. Remorca forestiera dotata cu brat de incarcare, in cadrul proiectului intitulat: „ INVESTIȚII ÎN TEHNOLOGII FORESTIERE CARE ÎMBUNĂTĂȚESC REZILIENȚA ȘI VALOAREA DE MEDIU A ECOSISTEMELOR FORESTIERE DIN CADRUL OCOLULUI SILVIC FELDRU”.
Beschreibung: Proiectul a fost finantat prin Planul Strategic PAC 2023-2027 / DR 24 ”INVESTIŢII ÎN TEHNOLOGII FORESTIERE CARE ÎMBUNĂTĂŢESC REZILIENŢA ŞI VALOAREA DE MEDIU A ECOSISTEMELOR FORESTIERE”, conform Contractului de finanțare nr. C2402S000011560600060/11.11.2025, încheiat cu AFIR, iar valoarea estimata a contractului ce urmeaza a fi atribuit este de 886.927,64 lei fara TVA, conform bugetului proiectului. - 1 buc. Tractor: cu urmatoarele caracteristici minimale: turbo 4 cilindri, capacitate 4,40 l; putere dezvoltata 93 kW/125CP, putere cu boost 97 kW/130CP; sistem de purificare a gazelor; Transmisie: cutie de viteze 24+24 trepte; ambreaj multidisc umed; priza de putere 540/100 rot/min, valoare 641.684,70 lei fara TVA si - 1 buc. Remorca forestiera dotata cu brat de incarcare, cu urmatoarele caracteristici minimale: lungime max de incarcare fara extensie 3990 mm; lungime max cu incarcare fara extensie 4990 mm; sarcină utilă 13000 kg, valoare 245.242,94 lei fara TVA, Total 886.927,64 lei fara TVA. Termenul pâna la care ofertantii pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/infomatii suplimentare în a 15-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223300 Anhänger