464672-2026 - Auftragsänderung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Choczewo w roku 2026 - Kompleksowe wykonawstwo usług leśnych w leśnictwie szkółkarskim Dąbrówka w zakresie gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz pielęgnowania gleby w leśnictwie Dąbrówka, grodzenia upraw, rozgrodzenia i remontów grodzeń w leśnictwie Dębina i Dąbrówka
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Choczewo w roku 2026 - Kompleksowe wykonawstwo usług leśnych w leśnictwie szkółkarskim Dąbrówka w zakresie gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz pielęgnowania gleby w leśnictwie Dąbrówka, grodzenia upraw, rozgrodzenia i remontów grodzeń w leśnictwie Dębina i Dąbrówka
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej, nasiennictwa i selekcji, pielęgnacji gleby w leśnictwie Dąbrówka oraz grodzenia upraw, rozgrodzenia i remontów grodzeń w leśnictwie Dębina i Dąbrówka do wykonania na terenie Nadleśnictwa Choczewo, w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac związanych z gospodarką szkółkarską, nasiennictwem i selekcją wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
LosLOT-0001
TitelKompleksowe wykonawstwo usług leśnych w leśnictwie szkółkarskim Dąbrówka w zakresie gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz pielęgnowania gleby w leśnictwie Dąbrówka, grodzenia upraw, rozgrodzenia i remontów grodzeń w leśnictwie Dębina i Dąbrówka w roku 2026.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji).