See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Zamówienie składa się z 11 części, z czego: Część 1 – Ortopedia: kręgosłup, dotyczy dostawy zestawu do kręgosłupa, Część 2 – Ortopedia: biodro, dotyczy dostawy zestawu do biodra, Część 3 – dotyczy dostawy wyposażenia sali operacyjnej bariatrycznej, Część 4 - dotyczy dostawy narzędzi laparoskopowych, Część 5 – dotyczy dostawy zestawu opasek uciskowych chirurgicznych, Część 6 – dotyczy dostawy systemu UNIUM, Część 7 - dotyczy dostawy optyki laparoskopowej, Część 8 – dotyczy dostawy wyposażenia Zakładu Rehabilitacji, Część 9 - dotyczy dostawy pantomografu z akcesoriami, Część 10 - dotyczy dostawy ogrzewacza noworodkowego z fototerapią bilirubinową z akcesoriami, Część 11 - Rehabilitacja ruchowa, dotyczy dostawy sprzętu do rehabilitacji.
Vorherige Bekanntmachung: 785368-2025
Interne Kennung: IR-I.272.38.2025.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w ust. 1, tj. krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione. Jak wskazuje komentarz do ustawy Prawo zamówień publicznych pod redakcją Włodzimierza Dzierżanowskiego, „ustęp 2 komentowanego artykułu przewiduje możliwość przeprowadzenia procedury przyspieszonej, co polega na skróceniu terminu do minimalnie 15 dni w dwóch okolicznościach. (…) Druga okoliczność to pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert. Do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest zatem wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. W uzasadnieniu trzeba więc wskazać na potrzebę, jaką zaspokaja zamówienie oraz na przyczynę pilności jej zaspokojenia.” W przedmiotowej sprawie Zamawiający ubiega się o uzyskanie środków finansowych na realizację zadania „Doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce 2025”, przy czym do chwili obecnej nie znajduje się w posiadaniu podpisanej umowy gwarantującej przyznanie dofinansowania. Brak zawartej umowy oraz ograniczona dostępność środków w ramach rezerwy ogólnej budżetu państwa powoduje, że środki mogą zostać rozdysponowane na inne jednostki, a zwłoka w udzieleniu zamówienia uniemożliwi faktyczne uruchomienie inwestycji w roku 2025. Co istotne, zgodnie z Programem inwestycji zakup sprzętu został zaplanowany wyłącznie na rok 2025, a jego realizacja nie wymaga robót budowlanych ani dodatkowych procedur administracyjnych, natomiast wymaga niezwłocznego wszczęcia postępowania przetargowego, wyboru dostawców oraz rozliczenia środków w terminach określonych w harmonogramie. Zwłoka w uruchomieniu procedury skutkowałaby brakiem możliwości zakontraktowania dostaw, co w konsekwencji doprowadziłoby do utraty finansowania oraz braku doposażenia kluczowych komórek szpitala, takich jak Blok Operacyjny, Zakład Rehabilitacji, Pracownia RTG oraz Oddział Pediatrii. W związku z powyższym należy wskazać, że zachowanie minimalnego terminu 35 dni, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, spowodowałoby, iż faktyczna realizacja dostaw sprzętu i ich rozliczenie nie mogłyby zostać wykonane w roku 2025, w którym – zgodnie z Programem inwestycji – zadanie musi zostać zrealizowane. Wynika to z harmonogramu określonego w Programie inwestycji, zgodnie z którym dostawy i odbiory techniczne mają zostać zakończone do końca grudnia 2025 r., zaś płatności – zrealizowane w tym samym roku budżetowym. Zachowanie pełnego 35-dniowego terminu na składanie ofert przesunęłoby zawarcie umowy na przełom listopada i grudnia, co uniemożliwiłoby zarówno dostarczenie, jak i rozliczenie sprzętu w ustawowych terminach, a tym samym spowodowałoby utratę finansowania z rezerwy budżetu państwa. Podkreślić należy, że środki w ramach rezerwy ogólnej budżetu państwa mają charakter limitowany, wygasający z końcem roku, a ich utrzymanie jest uzależnione od faktycznego zawarcia umowy i realizacji dostaw. W sytuacji, gdy dostawy nie zostaną zakończone w 2025 roku, środki te zostaną anulowane lub przekazane na inne zadania. Tym samym zachowanie pełnego terminu ustawowego doprowadziłoby do faktycznego braku możliwości realizacji inwestycji, mimo spełnienia warunków merytorycznych i uzyskania pozytywnej oceny celu inwestycji. Dalsza część uzasadnienia w Informacje dodatkowe>
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Ortopedia: kręgosłup
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu do kręgosłupa. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.1 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141770 Knochenbruchvorrichtungen, Stifte und Platten
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Ortopedia: biodro
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu do biodra. 2. Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.2 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Wyposażenie sali operacyjnej bariatrycznej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia sali operacyjnej bariatrycznej. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.3 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33192230 Operationstische, 33192120 Krankenhausbetten, 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – Narzędzia laparoskopowe
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi laparoskopowych. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.4 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – Zestaw opasek uciskowych chirurgicznych
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu opasek uciskowych chirurgicznych. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej,stanowiący Załącznik nr 4.5 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 – System UNIUM
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa Systemu UNIUM. 2. Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.6 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung, 33183000 Orthopädische Hilfsmittel, 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser, 33169200 Chirurgische Bergungskörbe, 33169300 Chirurgisches Tablett
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 – Optyka laparoskopowa
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa optyki laparoskopowej. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.7 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 – Wyposażenie Zakładu Rehabilitacji
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia zakładu rehabilitacji. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.8 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie, 33158200 Ausrüstung für Elektrotherapie
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 – Pantomograf z akcesoriami
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa pantomografu z akcesoriami. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.9 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111500 Dentalröntgenausstattung
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 – Ogrzewacz noworodkowy z fototerapią bilirubinową z akcesoriami
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa ogrzewacza noworodkowego z fototerapią bilirubinową z akcesoriami. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.10 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 – Rehabilitacja ruchowa
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętów do rehabilitacji ruchowej. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowane sprzęty. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej, stanowiący Załącznik nr 4.11 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie, 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie, 37400000 Sportgeräte und -ausrüstungen