46519-2025 - Wettbewerb
Niederlande – Dienstleistungen von Architekturbüros – 37966 | Integrale ontwerpopdracht Bernhardkazerne te Amersfoort
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung als Aufruf zum Wettbewerb – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 37966 | Integrale ontwerpopdracht Bernhardkazerne te Amersfoort
Beschreibung: Het Ministerie van Defensie gaat fors investeren in haar mensen en materieel. In samenwerking met het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) wordt ook het verouderde vastgoed komende jaren aangepakt. Een uitzonderlijk groot aantal gebouwen wordt duurzaam en toekomstbestendig gemaakt, zodat het past bij een moderne en groeiende krijgsmacht. Vastgoed dat functioneel, toekomstvast, duurzaam en structureel betaalbaar is. De Bernhardkazerne in Amersfoort is een van de locaties waar we objectgericht aan de slag gaan met sloop, (ver)nieuwbouw en renovatie. Een grootschalige revitalisering, waarvoor het RVB een aantal integrale ontwerpteams selecteert. In totaal zijn dit 6 percelen met architectuur, constructie, duurzaamheid, bouwkunde/bouwfysica, installatietechniek en kostendeskundigheid en 1 perceel met landschapsarchitectuur, terreintechniek, ondergrondse en bovengrondse infrastructuur en kostendeskundigheid. Voor meer informatie over de opdracht wordt verwezen naar het document 'Vooraankondiging'. Bij de aanpassingen van de kazerne wordt hoogwaardig hergebruik van het bestaande vastgoed en de bestaande infrastructuur gestimuleerd, waardoor de vraag naar nieuwe grondstoffen sterk wordt gereduceerd. Niet alleen in de vorm van sloop en nieuwbouw, maar ook door vernieuwbouw. Bij vernieuwbouw wordt een bestaand casco onderdeel van een nieuw gebouwconcept met uitbreiding. Het nieuwe geheel voldoet daarbij aan alle eisen van het bouwbesluit voor nieuwbouw en de duurzaamheidsambities van de Rijksoverheid. Voor de revitalisering van de Bernhardkazerne gaat het RVB uit van een vastgoedbehoefte van ca. 110.000 m2 BVO. Het project is opgedeeld in meerdere deelprojecten (percelen). Met 7 ontwerpteams wordt een contract aangegaan voor het uitwerken van een integraal ontwerp voor een deelproject. De vernieuwbouwprojecten worden uitgewerkt tot een VO+ voor een E&B contract, de overige projecten tot bestek met tekeningen. - Perceel 1: Vernieuwbouw gebouw S*, T en U (VO+) Indicatie: 16.500 m2 BVO kantoren/les/legering, inclusief bestaand vastgoed - Perceel 2: Vernieuwbouw gebouw Y, Z en X (VO+) Indicatie: 21.500 m2 BVO kantoren/les/legering, inclusief bestaand vastgoed - Perceel 3: Vernieuwbouw gebouw AF + Les Vuil (VO+) Indicatie: 17.000 m2 BVO werkplaatsen + opleidingsruimten, inclusief bestaand vastgoed - Perceel 4: Nieuwbouw Simulator gebouw (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 9.500 m2 BVO opleidingscentrum - Perceel 5: Nieuwbouw Werkplaats en Logistiek (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 8.200 m2 BVO werkplaats en logistiek - Perceel 6: Nieuwbouw overig (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 5.000 m2 BVO aantal kleinere gebouwen zoals een werkplaats, facilitaire logistiek, wachtgebouw en dergelijke - Perceel 7: Hoofdstructuur boven- en ondergrondse infra en terreininrichting (VO/DO/TO/ Bestek) * De gebouwen op de Bernhardkazerne hebben ieder een eigen letter als kenmerk (zie luchtfoto's en impressiebeelden in het document 'Vooraankondiging').
Interne Kennung: 37966
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Het betreft een Niet-openbare procedure met een aanmeldfase en inschrijffase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Vernieuwbouw gebouw S, T en U
Beschreibung: Perceel 1: Vernieuwbouw gebouw S, T en U (VO+/DO-) Indicatie: 16.500 m2 BVO kantoren/les/legering, inclusief bestaand vastgoed 16.500 m2 BVO
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Voor perceel 2, 3 en perceel 7 is een herhalingsopdracht van toepassing. In de betreffende aanbestedingsleidraad voor de aanmeldfase staat de omschrijving van de opdracht alsook de voorwaarden waaronder deze kan worden toegepast.
Los: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Vernieuwbouw gebouw Y, Z en X
Beschreibung: Perceel 2: Vernieuwbouw gebouw Y, Z en X (VO+/DO-) Indicatie: 21.500 m2 BVO kantoren/les/legering, inclusief bestaand vastgoed 21.500 m2 BVO (dit is exclusief de herhalingsopdracht gebouw V). Op deze opdracht is een herhalingsopdracht van toepassing. Voor de inhoud hiervan wordt verwezen naar de aanbestedingsleidraad aanmeldfase, paragraaf 8.5 Herhalingsopdrachten.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Perceel 3: Vernieuwbouw gebouw AF
Beschreibung: Perceel 3: Vernieuwbouw gebouw AF incl. milieu-eiland (VO+/DO-) Indicatie: 6.500 m2 BVO werkplaatsen + opleidingsruimten, inclusief bestaand vastgoed 6.500 m2 BVO (dit is exclusief de herhalingsopdracht Les Vuil). Op deze opdracht is een herhalingsopdracht van toepassing. Voor de inhoud hiervan wordt verwezen naar de aanbestedingsleidraad aanmeldfase, paragraaf 8.5 Herhalingsopdrachten.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Perceel 4: Nieuwbouw Simulator gebouw
Beschreibung: Perceel 4: Nieuwbouw Simulator gebouw (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 9.500 m2 BVO opleidingscentrum 9.500 m2 BVO
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Perceel 5: Nieuwbouw Werkplaats en Logistiek
Beschreibung: Perceel 5: Nieuwbouw Werkplaats en Logistiek (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 8.200 m2 BVO werkplaats en logistiek 8.200 m2 BVO
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Perceel 6: Nieuwbouw overig
Beschreibung: Perceel 6: Nieuwbouw overig (VO/DO/TO/ Bestek) Indicatie: 5.000 m2 BVO aantal kleinere gebouwen zoals een werkplaats, facilitaire logistiek, wachtgebouw en dergelijke 5.000 m2 BVO
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Perceel 7: Hoofdstructuur boven- en ondergrondse infra en terreininrichting
Beschreibung: Perceel 7: Hoofdstructuur boven- en ondergrondse infra en terreininrichting (VO/DO/TO/ Bestek) Het totale terrein bedraagt circa 70 Ha. Op deze opdracht is een herhalingsopdracht van toepassing (dit zijn een aantal gearceerde deelgebieden). Voor de inhoud hiervan wordt verwezen naar de aanbestedingsleidraad aanmeldfase, paragraaf 8.5 Herhalingsopdrachten.
Interne Kennung: 7