2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de achiziție publică de furnizare Echipamente TIC, Imprimare și plottare, Kit Foto și GPS diferențial în cadrul proiectului ePatrimoniu
Beschreibung: Autoritatea contractantă initiază procedura de atribuire a contractului de achiziție publică de furnizare Echipamente TIC, Imprimare și plottare, Kit Foto și GPS diferențial în cadrul proiectului ePatrimoniu. Proiectul este cofinanțat de Uniunea Europeană prin POCIDIF, P2. Digitalizare în administrația publică centrală și mediul de afaceri, RSO1.2: Valorificarea avantajelor digitalizării, în beneficiul cetățenilor, al companiilor, al organizațiilor de cercetare și al autorităților publice, Acțiunea 2.2 E-guvernarea și digitalizarea în beneficiul cetățenilor, Măsura 2.2.3 Digitalizarea în cultură. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: 4192812_2025_320807_#3 / 4192812_2025_320807_#4 / 4192812_2025_320807_#5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 – Echipamente TIC (CALCULATOARE ȘI STOCARE)
Beschreibung: Lot 1 – Echipamente TIC (CALCULATOARE ȘI STOCARE) 1. Laptop tip 1 (14”)– 4 bucăți 2. Laptop tip 2 (16") – 67 bucățiî 3. Laptop tip 3 (16") – 55 bucăți 4. Sistem All-in-One Tip 1– 47 bucăți 5. Sistem All-in-One Tip 1– 84 bucăți 6. Stație grafica, monitor, tastatura, mouse – 8 bucăți 7. Monitor – 10 bucăți 8. Tableta cu creion, husa, tastatura de lucru - 21 bucăți 9. SSD Extern Portabil – 31 bucăți 10. HDD 2.5” Server - 5 bucăți 11. HDD 3.5" Enterprise/Datacenter - 5 bucăți 12. NAS Tip 1 - 2 bucăți 13. NAS Tip 2 - 42 bucăți
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30213000 Personalcomputer, 30213200 Tablettcomputer, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL 2 – ECHIPAMENTE DE IMPRIMARE ȘI PLOTARE
Beschreibung: 1. Multifuncțională color A3 – 45 bucăți 2. Plotter A0 Color – 1 bucată
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL 3 – KIT Foto
Beschreibung: KIT-uri Foto – 42 bucăți
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38650000 Fotografische Geräte
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL 4 – GPS Diferențial
Beschreibung: GPS Diferențial – 43 bucăți
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)