2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi udzielenia długoterminowego kredytu konsolidacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. j. Dz.U. z 2026 r., poz. 38 z późn. zm.). Długoterminowy kredyt konsolidacyjny z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Kwota kredytu w walucie polskiej w wysokości: 35 422 245,00 zł (słownie: trzydzieści pięć milionów czterysta dwadzieścia dwa tysiące dwieście czterdzieści pięć złotych). Okres kredytowania: lata 2026 – 2045. a. Szacunkowy termin uruchomienia kredytu: 20 lipca 2026 r. jednorazowo w wysokości 35 422 245,00 zł b. Okres spłaty kredytu od 01 stycznia 2028 r. do 31 grudnia 2045 r. c. Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31 stycznia 2028 r. d. Spłata ostatniej raty nastąpi do 31 grudnia 2045 r. e. Karencja w spłacie kapitału trwa do dnia 31.12.2027 r. Kredyt będzie pobrany w jednej transzy w terminie maksymalnie 14 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. Spłata rat kapitałowych i odsetkowych odbywać się będzie w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca kalendarzowego na podstawie zawiadomienia doręczonego nie później niż 7 dni roboczych przed terminem płatności. Spłata rat kapitałowych kredytu dokonywana będzie w 216 miesięcznych ratach równych w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca w następujących terminach i kwotach: 1) Do dnia 31 grudnia 2028 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 2) Do dnia 31 grudnia 2029 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 3) Do dnia 31 grudnia 2030 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 4) Do dnia 31 grudnia 2031 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 5) Do dnia 31 grudnia 2032 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 6) Do dnia 31 grudnia 2033 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 7) Do dnia 31 grudnia 2034 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 8) Do dnia 31 grudnia 2035 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 9) Do dnia 31 grudnia 2036 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 10) Do dnia 31 grudnia 2037 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 11) Do dnia 31 grudnia 2038 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 12) Do dnia 31 grudnia 2039 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 13) Do dnia 31 grudnia 2040 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 14) Do dnia 31 grudnia 2041 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 15) Do dnia 31 grudnia 2042 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 16) Do dnia 31 grudnia 2043 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 17) Do dnia 31 grudnia 2044 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 18) Do dnia 31 grudnia 2045 roku w kwocie – 1 966 245 złotych (11 rat od stycznia do listopada w wysokości 164 000 praz 1 rata w grudniu w wysokości 162 245 zł); Spłata odsetek w okresach miesięcznych w latach 2026-2045 następować będzie w ostatnim dniu roboczym miesiąca. Pierwsza płatność odsetek nastąpi ostatniego dnia roboczego miesiąca w miesiącu następującym po uruchomieniu kredytu na podstawie zawiadomienia doręczonego nie później niż 7 dni roboczych przed terminem płatności. Ostatnia rata odsetek jest płatna w terminie spłaty ostatniej raty kredytu
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi udzielenia długoterminowego kredytu konsolidacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. j. Dz.U. z 2026 r., poz. 38 z późn. zm.). Długoterminowy kredyt konsolidacyjny z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Kwota kredytu w walucie polskiej w wysokości: 35 422 245,00 zł (słownie: trzydzieści pięć milionów czterysta dwadzieścia dwa tysiące dwieście czterdzieści pięć złotych). Okres kredytowania: lata 2026 – 2045. a. Szacunkowy termin uruchomienia kredytu: 20 lipca 2026 r. jednorazowo w wysokości 35 422 245,00 zł b. Okres spłaty kredytu od 01 stycznia 2028 r. do 31 grudnia 2045 r. c. Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31 stycznia 2028 r. d. Spłata ostatniej raty nastąpi do 31 grudnia 2045 r. e. Karencja w spłacie kapitału trwa do dnia 31.12.2027 r. Kredyt będzie pobrany w jednej transzy w terminie maksymalnie 14 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. Spłata rat kapitałowych i odsetkowych odbywać się będzie w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca kalendarzowego na podstawie zawiadomienia doręczonego nie później niż 7 dni roboczych przed terminem płatności. Spłata rat kapitałowych kredytu dokonywana będzie w 216 miesięcznych ratach równych w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca w następujących terminach i kwotach: 1) Do dnia 31 grudnia 2028 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 2) Do dnia 31 grudnia 2029 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 3) Do dnia 31 grudnia 2030 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 4) Do dnia 31 grudnia 2031 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 5) Do dnia 31 grudnia 2032 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 6) Do dnia 31 grudnia 2033 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 7) Do dnia 31 grudnia 2034 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 8) Do dnia 31 grudnia 2035 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 9) Do dnia 31 grudnia 2036 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 10) Do dnia 31 grudnia 2037 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 11) Do dnia 31 grudnia 2038 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 12) Do dnia 31 grudnia 2039 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 13) Do dnia 31 grudnia 2040 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 14) Do dnia 31 grudnia 2041 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 15) Do dnia 31 grudnia 2042 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 16) Do dnia 31 grudnia 2043 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 17) Do dnia 31 grudnia 2044 roku w kwocie – 1 968 000 złotych (12 rat od stycznia do grudnia w wysokości 164 000 zł); 18) Do dnia 31 grudnia 2045 roku w kwocie – 1 966 245 złotych (11 rat od stycznia do listopada w wysokości 164 000 praz 1 rata w grudniu w wysokości 162 245 zł); Spłata odsetek w okresach miesięcznych w latach 2026-2045 następować będzie w ostatnim dniu roboczym miesiąca. Pierwsza płatność odsetek nastąpi ostatniego dnia roboczego miesiąca w miesiącu następującym po uruchomieniu kredytu na podstawie zawiadomienia doręczonego nie później niż 7 dni roboczych przed terminem płatności. Ostatnia rata odsetek jest płatna w terminie spłaty ostatniej raty kredytu. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień