465429-2025 - Wettbewerb
Polen – Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes – Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w jednostkach skarbowych woj. śląskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w jednostkach skarbowych woj. śląskiego
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został podzielny na 3 części: Część 1 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 21 jednostkach (Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, Urząd Skarbowy w Cieszynie, Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach, Urząd Skarbowy w Jastrzębiu-Zdroju, Urząd Skarbowy w Mikołowie, Urząd Skarbowy w Pszczynie, Urząd Skarbowy w Raciborzu, Urząd Skarbowy w Rybniku, Urząd Skarbowy w Tychach, Urząd Skarbowy w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Skarbowy w Żorach, Urząd Skarbowy w Żywcu, Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach – lokalizacja w Bielsku-Białej, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach – lokalizacja w Rybniku, Oddział Celny w Czechowicach-Dziedzicach, Oddział Celny w Tychach, Magazyn Urzędu Celno-Skarbowego w Cieszynie, Magazyn Depozytowy w Cieszynie, Magazyn Urzędu Celno-Skarbowego w Rybniku) Część 2 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 14 jednostkach (Izba Administracji Skarbowej w Katowicach ul. Damrota 25, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach ul. Paderewskiego 32B, Urząd Skarbowy w Będzinie, Urząd Skarbowy w Chorzowie, Urząd Skarbowy w Jaworznie, Pierwszy Urząd Skarbowy w Katowicach, Drugi Urząd Skarbowy w Katowicach, Urząd Skarbowy w Mysłowicach, Urząd Skarbowy w Rudzie Śląskiej, Urząd Skarbowy w Sosnowcu, Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach/Magazyn Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, Oddział Celny w Tychach Miejsce Wyznaczone w Chorzowie) Część 3 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 20 jednostkach (Urząd Skarbowy w Bytomiu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie, Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie, Urząd Skarbowy w Dąbrowie Górniczej, Pierwszy Urząd Skarbowy w Gliwicach, Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach, Urząd Skarbowy w Kłobucku, Urząd Skarbowy w Lublińcu, Urząd Skarbowy w Myszkowie, Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich, Urząd Skarbowy w Siemianowicach Śląskich, Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach, Urząd Skarbowy w Zabrzu, Urząd Skarbowy w Zawierciu, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach lokalizacja w Częstochowie, ul. Rydza-Śmigłego 26, Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach lokalizacja w Częstochowie, ul. Rejtana 9, Oddział Celny w Częstochowie, Oddział Celny w Gliwicach, Oddział Celny w Sławkowie, Oddział Celny Pocztowy w Zabrzu). Przedmiot zamówienia opisują: Załącznik nr 3 do SWZ - Ogólny opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich części Załączniki nr 4/1-4/3 do SWZ- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 do SWZ - Projekt umowy dla wszystkich części
Interne Kennung2401-ILZ[1].260.14.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 21 jednostkach
BeschreibungKompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 21 jednostkach: - Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Bielsku-Białej, - Drugim Urzędzie Skarbowym w Bielsku-Białej, - Urzędzie Skarbowym w Cieszynie, - Urzędzie Skarbowym w Czechowicach-Dziedzicach, - Urzędzie Skarbowym w Jastrzębiu-Zdroju, - Urzędzie Skarbowym w Mikołowie, - Urzędzie Skarbowym w Pszczynie, - Urzędzie Skarbowym w Raciborzu, - Urzędzie Skarbowym w Rybniku, - Urzędzie Skarbowym w Tychach, - Urzędzie Skarbowym w Wodzisławiu Śląskim, - Urzędzie Skarbowym w Żorach, - Urzędzie Skarbowym w Żywcu, - Drugim Śląskim Urzędzie Skarbowym w Bielsku-Białej, - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach lokalizacja w Bielsku-Białej, - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach lokalizacja w Rybniku, - Oddziale Celnym w Czechowicach-Dziedzicach, - Oddziale Celnym w Tychach, - Magazynie Urzędu Celno-Skarbowego w Cieszynie, - Magazynie Depozytowym w Cieszynie, - Magazynie Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rybniku. Przedmiot zamówienia dla części 1 opisują: Załącznik nr 3 do SWZ - Ogólny opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 4/1 do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 do SWZ - Projekt umowy
Interne KennungCzęść 1, 2401-ILZ[1].260.14.2025
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przewiduje zastosowanie opcji w zakresie: - przedłużenia czasu trwania umowy - maksymalny okres trwania umowy wynosi 36 miesięcy, - zwiększenia ilości urządzeń. 2. Zasady realizacji opcji w zakresie przedłużenia czasu trwania umowy: 2.1. Warunki realizacji ww. opcji będą zależne od środków finansowych posiadanych przez Zamawiającego na dany rok (12 miesięcy) – rok liczony będzie od 1 grudnia do 30 listopada: - zamówienie podstawowe obejmuje okres od 1 grudnia 2025 roku do 30 listopada 2026 roku, - opcje obejmują okresy: * od 1 grudnia 2026 roku do 30 listopada 2027 roku * od 1 grudnia 2027 roku do 30 listopada 2028 roku. 2.2. Zamawiający może nie skorzystać z ww. opcji w przypadku braku środków na realizację usługi na kolejny okres. 2.3. Skorzystanie z niniejszej opcji wymaga sporządzenia aneksu do umowy dla każdej z części. 3. Zasady realizacji opcji w zakresie zwiększenia liczby urządzeń: - realizacja opcji polegać będzie na zwiększeniu liczby urządzeń będących własnością Wykonawcy, na których będzie realizowana usługa outsourcingu druku w poszczególnych jednostkach w zależności od potrzeb Zamawiającego, - Zamawiający będzie mógł skorzystać z opcji w okresie trwania całej umowy, przy czym Zamawiający nie może żądać dodatkowego urządzenia, w przypadku, gdy pozostały czas trwania umowy będzie krótszy niż 2 miesiące, - opcje obejmują zwiększenie liczby urządzeń będących własnością Wykonawcy, na których będzie realizowana usługa outsourcingu druku o maksymalnie 4 sztuki dla każdego obiektu względem liczby podanej w Szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia dla danej części (Załączniki nr 4/1-4/3 do SWZ), - dodatkowe urządzenia wstawiane w ramach opcji muszą spełniać minimalne parametry określone w Ogólnym opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do SWZ), - stawka za wydruk 1000 stron formatu A4 w trybie mono na dostawionym urządzeniu w ramach opcji będzie taka sama jak stawka za wydruk 1000 stron formatu A4 w trybie mono zamówienia podstawowego, - dostarczenie i instalacja dodatkowych urządzeń do wyznaczonych jednostek Zamawiającego musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od momentu przesłania stosownego pisma do Wykonawcy, - dostarczenie i instalacja dodatkowych urządzeń nie wymaga sporządzania aneksu do umowy. 4. Opcje realizowane będą na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 5. Szacunkowa wartość opcji w okresie: - od 1 grudnia 2026 roku do 30 listopada 2027 roku dla części 1-3: 2 200 000,00 zł netto, 2 706 000,00 zł brutto, - od 1 grudnia 2027 roku do 30 listopada 2028 roku dla części 1-3: 2 200 000,00 zł netto, 2 706 000,00 zł brutto. 6. Wartość opcji za powyższe okresy będzie obliczana w oparciu o faktyczną liczbę wykonanych wydruków/kopii w okresie ostatnich 12 miesięcy. W przypadku waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy, wartość opcji ulegnie odpowiednio zwiększeniu lub zmniejszeniu. 7. Warunkiem skorzystania z opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z opcji najpóźniej w terminie 10 dni kalendarzowych przed upływem terminu obowiązywania umowy/aneksu do umowy. 8. Opcja jest wyłącznym prawem Zamawiającego i Zamawiający nie jest zobowiązany do jej realizacji. W przypadku nie skorzystania z opcji, Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji opcji oraz nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 14 jednostkach
BeschreibungKompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 14 jednostkach: - Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach, ul. Damrota 25 - Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach, ul. Paderewskiego 32B - Urzędzie Skarbowym w Będzinie - Urzędzie Skarbowym w Chorzowie - Urzędzie Skarbowym w Jaworznie - Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Katowicach - Drugim Urzędzie Skarbowym w Katowicach - Urzędzie Skarbowym w Mysłowicach - Urzędzie Skarbowym w Rudzie Śląskiej - Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu - Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach / Magazynie Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach - Oddziale Celnym w Tychach - Miejsce Wyznaczone w Chorzowie Przedmiot zamówienia dla części 2 opisują: Załącznik nr 3 do SWZ - Ogólny opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 4/2 do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 do SWZ - Projekt umowy
Interne KennungCzęść 2, 2401-ILZ[1].260.14.2025
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przewiduje zastosowanie opcji w zakresie: - przedłużenia czasu trwania umowy - maksymalny okres trwania umowy wynosi 36 miesięcy, - zwiększenia ilości urządzeń. 2. Zasady realizacji opcji w zakresie przedłużenia czasu trwania umowy: 2.1. Warunki realizacji ww. opcji będą zależne od środków finansowych posiadanych przez Zamawiającego na dany rok (12 miesięcy) – rok liczony będzie od 1 grudnia do 30 listopada: - zamówienie podstawowe obejmuje okres od 1 grudnia 2025 roku do 30 listopada 2026 roku, - opcje obejmują okresy: * od 1 grudnia 2026 roku do 30 listopada 2027 roku * od 1 grudnia 2027 roku do 30 listopada 2028 roku. 2.2. Zamawiający może nie skorzystać z ww. opcji w przypadku braku środków na realizację usługi na kolejny okres. 2.3. Skorzystanie z niniejszej opcji wymaga sporządzenia aneksu do umowy dla każdej z części. 3. Zasady realizacji opcji w zakresie zwiększenia liczby urządzeń: - realizacja opcji polegać będzie na zwiększeniu liczby urządzeń będących własnością Wykonawcy, na których będzie realizowana usługa outsourcingu druku w poszczególnych jednostkach w zależności od potrzeb Zamawiającego, - Zamawiający będzie mógł skorzystać z opcji w okresie trwania całej umowy, przy czym Zamawiający nie może żądać dodatkowego urządzenia, w przypadku, gdy pozostały czas trwania umowy będzie krótszy niż 2 miesiące, - opcje obejmują zwiększenie liczby urządzeń będących własnością Wykonawcy, na których będzie realizowana usługa outsourcingu druku o maksymalnie 4 sztuki dla każdego obiektu względem liczby podanej w Szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia dla danej części (Załączniki nr 4/1-4/3 do SWZ), - dodatkowe urządzenia wstawiane w ramach opcji muszą spełniać minimalne parametry określone w Ogólnym opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do SWZ), - stawka za wydruk 1000 stron formatu A4 w trybie mono na dostawionym urządzeniu w ramach opcji będzie taka sama jak stawka za wydruk 1000 stron formatu A4 w trybie mono zamówienia podstawowego, - dostarczenie i instalacja dodatkowych urządzeń do wyznaczonych jednostek Zamawiającego musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od momentu przesłania stosownego pisma do Wykonawcy, - dostarczenie i instalacja dodatkowych urządzeń nie wymaga sporządzania aneksu do umowy. 4. Opcje realizowane będą na tych samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 5. Szacunkowa wartość opcji w okresie: - od 1 grudnia 2026 roku do 30 listopada 2027 roku dla części 1-3: 2 200 000,00 zł netto, 2 706 000,00 zł brutto, - od 1 grudnia 2027 roku do 30 listopada 2028 roku dla części 1-3: 2 200 000,00 zł netto, 2 706 000,00 zł brutto. 6. Wartość opcji za powyższe okresy będzie obliczana w oparciu o faktyczną liczbę wykonanych wydruków/kopii. W przypadku waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy, wartość opcji ulegnie odpowiednio zwiększeniu lub zmniejszeniu. 7. Warunkiem skorzystania z opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z opcji najpóźniej w terminie 10 dni kalendarzowych przed upływem terminu obowiązywania umowy/aneksu do umowy. 8. Opcja jest wyłącznym prawem Zamawiającego i Zamawiający nie jest zobowiązany do jej realizacji. W przypadku nie skorzystania z opcji, Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji opcji oraz nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 - Kompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 20 jednostkach
BeschreibungKompleksowe świadczenie usług outsourcingu druku w 20 jednostkach: - Urzędzie Skarbowym w Bytomiu - Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Częstochowie - Drugim Urzędzie Skarbowym w Częstochowie - Urzędzie Skarbowym w Dąbrowie Górniczej - Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Gliwicach - Drugim Urzędzie Skarbowym w Gliwicach - Urzędzie Skarbowym w Kłobucku - Urzędzie Skarbowym w Lublińcu - Urzędzie Skarbowym w Myszkowie - Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich - Urzędzie Skarbowym w Siemianowicach Śląskich - Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach - Urzędzie Skarbowym w Zabrzu - Urzędzie Skarbowym w Zawierciu - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach lokalizacja w Częstochowie, ul. Rydza Śmigłego 26 - Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach lokalizacja w Częstochowie, ul. Rejtana 9 - Oddziale Celnym w Częstochowie - Oddziale Celnym w Gliwicach - Oddziale Celnym w Sławkowie - Oddziale Celnym Pocztowym w Zabrzu Przedmiot zamówienia dla części 3 opisują: Załącznik nr 3 do SWZ - Ogólny opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 4/3 do SWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 do SWZ - Projekt umowy
Interne KennungCzęść 3, 2401-ILZ[1].260.14.2025