2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opstellen Soortenmanagementplan (SMP) Gemeente Hulst
Beschreibung: Het onderzoeksgebied bestaat in beginsel uit bebouwing binnen de komgrenzen van de gemeente Hulst. Naast reguliere woonbebouwing dienen bijzondere objecten binnen of direct grenzend aan deze komgrenzen expliciet te worden beschouwd, waarbij onderbouwd wordt welke objecten ecologisch relevant zijn en welke onderzoeksinspanning passend is. De opdracht omvat naar verwachting onder meer: • bureauonderzoek en gegevensinventarisatie; • gebiedsdekkende quickscan; • soortgericht ecologisch onderzoek en nulmeting; • analyse van beschermde gebouwbewonende soorten; • effectbepaling; • opstellen van een concept en definitief SMP; • mitigatie- en compensatiestrategie; • monitorings- en evaluatieplan; • proces-, administratie- en managementplan; • GIS-dataset, kaartlagen, metadata en dataoverdracht; • afstemming met overheden De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor de samenhang tussen onderzoek, analyse, effectbepaling, planvorming, vergunningaanvraag, GIS-data, monitoring en overdracht Als voorbereiding op het veldwerk en het opstellen van het soortenmanagementplan wordt er een gebiedsbrede quickscan uitgevoerd. Op basis van de quickscan wordt vastgesteld of gebiedsuitbreiding noodzakelijk is en of er diersoorten worden toegevoegd aan het onderzoek. Uitbreiding van gebieden en soorten vindt plaats in overleg met gemeente Hulst. Onderzoeksgebied Het primaire onderzoeksgebied bestaat uit de bebouwde kommen binnen de gemeente Hulst, zoals voorlopig weergegeven op de door Gemeente Hulst aangeleverde conceptkaart “Komgrenzen gemeente Hulst”. Deze begrenzing is nog niet definitief en kan voorafgaand aan publicatie van de aanbesteding worden aangepast of nader worden gespecificeerd. Het buitengebied behoort niet tot de primaire scope, tenzij aanvullend onderzoek buiten de komgrenzen ecologisch of vergunningtechnisch noodzakelijk blijkt voor een vergunningwaardige onderbouwing van het SMP. Naast reguliere woonbebouwing dienen inschrijvers in hun onderzoeksstrategie expliciet rekening te houden met bijzondere objecten binnen of direct grenzend aan de voorlopige komgrenzen. Daarbij kan onder meer worden gedacht aan kerken, kapellen, monumenten, gemeentelijk vastgoed, maatschappelijk vastgoed, scholen, sportaccommodaties, zorgvastgoed, appartementencomplexen, hoogbouw, begraafplaatsgebouwen, molens, torens, oude nutsgebouwen en overige ecologisch relevante gebouwen. Deze bijzondere objecten worden niet op voorhand allemaal als volledig onderzoeksplichtig aangemerkt. Van de toekomstige opdrachtnemer wordt verwacht dat hij in de onderzoeksstrategie onderbouwt welke objecten ecologisch relevant zijn, welke onderzoeksinspanning daarbij passend is en hoe wordt voorkomen dat relevante verblijfplaatsen, kraamlocaties, massawinterverblijven, nestplaatsen of functionele leefgebieden buiten beeld blijven. De definitieve onderzoeksbegrenzing, objectcategorieën en eventuele objectenlijst worden vastgesteld in de aanbestedingsstukken. Gebouwbewonende beschermde soorten Minimaal worden er in het onderzoek de gebouwbewonenden vleermuizen, de gierzwaluw, de huismus, huiszwaluw en de steenmarter (mogelijk alleen als indicatiesoort) meegenomen. Op basis van de quickscan is eventuele uitbreiding mogelijk.
Interne Kennung: 703708
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung, 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung, 73300000 Planung und Ausführung von Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Eventueel aanvullende onderzoek op basis van bevindingen vindt plaats na overleg met de opdrachtgever.