465848-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – SERVICII DE SPALATORIE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE SPALATORIE
Beschreibung: Acord cadru de servicii privind achizitionarea de Servicii de spalatorie si curatatorie uscata, conform specificatiilor tehnice minimale din caietului de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este cu 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (www.e-licitatie.ro).
Interne Kennung: 4266049/3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: SERVICII DE SPALATORIE SI DE CURATATORIE USCATA PENTRU SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI TROPICALE „DR. VICTOR BABES” CANTITATEA (Kg) MINIMA ESTIMATA PENTRU 24 LUNI: 7500 KG CANTITATEA (Kg) MAXIMA ESTIMATA PENTRU 24 LUNI: 360.000 KG CANTITATEA (Kg) MINIMA ESTIMATA CE AR PUTEA FACE OBIECTUL UNUI SINGUR CONTRACT SUBSECVENT: 7500 KG, CANTITATEA (Kg )MAXIMA ESTIMATA CE AR PUTEA FACE OBIECTUL UNUI SINGUR CONTRACT SUBSECVENT: 90.000 KG.
Interne Kennung: 1