See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af stålrør til naturgaskonverteringer
Beschreibung: Silkeborg Varme A/S er i gang med en større fjernvarmeudrulning, der er opdelt i flere områder. Fælles for alle områder er, at der skal anvendes rør og komponenter i forbindelse med etableringen af fjernvarmen. Nærværende udbud omhandler stålrør. Udbuddet opdeles i to delaftaler fordelt på geografi. Delaftale 1 dækker området Voel og Delaftale 2 dækker Silkeborg Syd. Se oversigtskort for nærmere information af områderne.
Vorherige Bekanntmachung: 162004-2026
Interne Kennung: 673262
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Voel
Beschreibung: Delaftale 1 dækker området Voel. Se oversigtskort for nærmere information af områderne.
Interne Kennung: 673297
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel