See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna dla pakietów od 1 do 13, szkółkarstwa i nasiennictwa dla pakietu 14 oraz melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby dla pakietu 15 do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet 1 – leśnictwo: Kopalina; Pakiet 2 – leśnictwo: Jelcz; Pakiet 3 – leśnictwo: Janików; Pakiet 4 – leśnictwo: Oława; Pakiet 5 – leśnictwo: Kotowice; Pakiet 6 – leśnictwo: Bystrzyca; Pakiet 7 – leśnictwo: Oleśnica; Pakiet 8 – leśnictwo: Karwiniec; Pakiet 9 – leśnictwo: Paczków; Pakiet 10 – leśnictwo: Chrząstawa; Pakiet 11 – leśnictwo: Miłocice; Pakiet 12 – leśnictwo: Łaziszki;
Interne Kennung: SA.270.35.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 8
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 862,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 508,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 174,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 914,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 580,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 20,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 9,32 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 2,94 WYK-TAL60 Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 1,14 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 1,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 64,72 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 28,78 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 7,08 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 89,70 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 183,40 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 1,50 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 62,90 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 15,10 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 17,15 CP-W Czyszczenia późne HA 25,51 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 39,36 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 59,50 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 61,86 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 70,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 18,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 3,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 45,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 6,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 10,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 82,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 62,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 22,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 28,00
Interne Kennung: SA.270.35.2025 - PAKIET 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0002
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 9
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 4 144,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 056,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 820,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 500,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 30,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,23 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 6,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 39,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 14,48 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 38,10 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 91,58 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 11,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 29,10 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 8,00 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 6,17 CP-W Czyszczenia późne HA 9,14 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 15,61 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 20,96 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 12,65 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 260,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 15,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁF Wykładanie lub zdejmowanie pułapek feromonowych na szkodniki wtórne SZT 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 10,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 4,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 109,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 16,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 37,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 8,00
Interne Kennung: SA.270.35.2025 - PAKIET 9
Los: LOT-0003
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 11
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 668,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 733,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 804,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 369,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 000,00 PORZ-ROZD Znoszenie i układanie pozostałości drzewnych do rozdrabniania M3P 5,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 5,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 40,16 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 3,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 6,40 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 6,40 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 2,80 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 57,80 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 19,80 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 4,71 CP-W Czyszczenia późne HA 9,95 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 0,38 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 10,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 2,00 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 25,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 100,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 18,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 150,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 6,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 103,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 28,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 48,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 15,00 m H 8,00
Interne Kennung: SA.270.35.2025 - PAKIET 11
Los: LOT-0004
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026 - Pakiet nr 12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 832,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 766,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 346,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 400,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 20,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,97 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 24,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 66,94 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 31,25 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 19,00 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 117,19 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,90 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 40,10 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 9,90 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 15,19 CP-W Czyszczenia późne HA 8,56 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 6,14 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 40,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 67,12 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 150,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 10,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 12,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 10,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 4,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 5,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 110,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 50,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 54,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 30,00
Interne Kennung: SA.270.35.2025 - PAKIET 12