2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de produse de resort tehnic prevăzute în cadrul proiectului ”Improved guarding and intervention in Maramureș and Ivano-Frankivsk natural protected areas” finanțat din Programul Interreg NEXT România-Ucraina 2021-2027, cod proiect ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: : furnizarea de: Autovehicul de patrulare plug in hybrid (minim 6+1 locuri), Terminal comunicații prin satelit, Aparat de vedere pe timp de noapte, Echipamente de salvare şi supravuiţuire pentru echipaje, GPS portabil și Remorcă auto pentru transport ATV și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (UM 0716 Baia Mare – Inspectoratul de Jandarmi Județean Maramureș) În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Obiectiv specific este consolidarea protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Scopul achiziției este îndeplinirea obiectivului proiectului prin sporirea dotarii și pregătirii personalului operativ în vederea dezvoltării unor strategii inovatoare pentru consolidarea supravegherii, controlului, conservării și protejării fondului forestier, în scopul protejării biodiversității. Astfel, prin achiziționarea echipamentelor se va reduce timpul de reacție, respectiv deplasarea forțelor în timp util și eficient și supravegherea în bune condiții a zonei de interes, sporind eficiența forțelor de ordine implicate. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1105380
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - Autovehicul de patrulare minim 6+1 locuri plug in hybrid – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: Furnizare Autovehicul de patrulare plug in hybrid (minim 6+1 locuri) - 1 cpl. și livrarea acestuia la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare) conform Caietului de sarcini nr. 3.497.040 din 23.06.2026. În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2 - Terminal comunicaţii prin satelit – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de Terminal comunicaţii prin satelit - 4 cpl. și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare) conform Caietului de sarcini nr. 3.497.040 din 23.06.2026. În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 32531000 Ausrüstung für Satelliten-Nachrichtenübertragung
Los: LOT-0003
Titel: 3 - Aparat de vedere pe timp de noapte – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de Aparat de vedere pe timp de noapte – 3 cpl. și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare). În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
Los: LOT-0004
Titel: 4 - Echipament de salvare şi supravieţuire pentru echipaje – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de Echipament de salvare şi supravieţuire pentru echipaje – 25 cpl. și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare). În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33141623 Verbandkästen
Los: LOT-0005
Titel: 5 - GPS portabil – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de GPS portabil – 10 cpl. și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare). În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Los: LOT-0006
Titel: 6 - Remorcă auto pentru transport ATV – COD PROIECT ROUA00138
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de Remorcă auto pentru transport ATV – 2 cpl. și livrarea acestora la sediul autorităţii contractante (U.M. 0716 Baia Mare). În urma analizării la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș a nivelului dotării și capacității de intervenție în domeniul protejării biodiversității naturale, s-a constatat necesitatea achiziționării unor echipamente și mijloace specifice pentru executarea misiunilor în siguranță de către personalul Inspectoratului de Jandarmi Județean Maramureș, pentru atingerea obiectivului de consolidare a protecției și conservării naturii, biodiversității, infrastructurii verzi, și silviculturii în zona transfrontalieră româno-ucraineană. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 34223300 Anhänger