466126-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – Budowa ośrodka edukacyjno–muzealnego BbPN – Europejskiego Centrum Ochrony Klimatu i Mokradeł w Goniądzu wraz z zaprojektowaniem i wyposażeniem w formie zaprojektuj i wybuduj
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa ośrodka edukacyjno–muzealnego BbPN – Europejskiego Centrum Ochrony Klimatu i Mokradeł w Goniądzu wraz z zaprojektowaniem i wyposażeniem w formie zaprojektuj i wybuduj
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa ośrodka edukacyjno–muzealnego BbPN – Europejskiego Centrum Ochrony Klimatu i Mokradeł w Goniądzu wraz z wyposażeniem w formie zaprojektuj i wybuduj.. 2. Opis przedmiotu zamówienia i wymagań został opisany w Załączniku nr 12 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno -Użytkowym (PFU), który stanowi Załącznik nr 13 do SWZ. PFU zawiera także scenariusz wystaw wraz z wyposażeniem wystaw i pomieszczeń budynku. Natomiast przedmiot zamówienia niniejszego postępowania dotyczy tylko zaprojektowania i wykonania wyposażenia związanego z poszczególnymi branżami budowlanymi. 4. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować we wszystkich branżach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania budynku wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń i zezwoleń administracyjnych i uzgodnień Podlaskiego Konserwatora Zabytków wraz z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. 5. Teren realizacji inwestycji Europejskiego Centrum Ochrony Klimatu i Mokradeł dla Biebrzańskiego Parku Narodowego zlokalizowany jest w Goniądzu przy ul. Demokratycznej na działkach o numerach ewidencji geodezyjnej gruntu 434/2, 435/2, 436/2 I 434/1, 435/1, 436/1. Teren inwestycji położony jest w obszarze NATURA 2000 (OSO) ,Ostoja Biebrzańska" (kod obszaru PLB 200006) wyznaczonym rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 21 lipca 2004 r. w sprawie specjalnej ochrony ptaków NATURA 2000 (Dz. U. Nr 229, poz. 2313, zm. z 2007 r. Nr 179, poz. 1275, z 2008 r. Nr 198, poz. 1226) oraz w SOO „Dolina Biebrzy" (kod obszaru PLH 200008); działania podejmowane na tym terenie nie mogą wpływać negatywnie na gatunki lub siedliska, dla których ochrony został wyznaczony obszar NATURA 2000. Obszar inwestycji objęty jest ochroną konserwatora Zabytków. UWAGA:Program Funkcjonalno-Użytkowy-PFU zawiera także scenariusz wystaw wraz z wyposażeniem wystaw, pomieszczeń biurowych, holu, sklepiku i pomieszczeń budynku, które są zamieszczone pomocniczo. Natomiast przedmiot zamówienia niniejszego postępowania dotyczy tylko zaprojektowania i wykonania wyposażenia związanego z poszczególnymi branżami budowlanymi. 6. Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości na całość przedmiotu zamówienia obejmującego wykonane roboty budowlane- wszystkie jej elementy, wynosił co najmniej 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. 7. Termin wykonania zamówienia obejmuje: 1) I. Fazę projektową - opracowanie projektu obiektu budowlanego na podstawie posiadanej przez Zamawiającego koncepcji funkcjonalno-przestrzennej i PFU wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wszelkich pozwoleń i uzgodnień i wynosi maksymalnie do 360 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem terminów ujętych w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ). Za termin wykonania Przedmiotu Umowy uważa się dzień zakończenia odbioru końcowego, potwierdzony podpisanym przez Zamawiającego protokołem odbioru końcowego. 2) II. Fazę wykonawczą - wykonanie robót budowlanych i wyposażenie na podstawie opracowanej dokumentacji budowlanej i pozwolenia na budowę i wynosi maksymalnie do 720 dni od dnia uzyskania pozwolenia na budowę, z zastrzeżeniem terminów ujętych w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ). Za termin wykonania Przedmiotu Umowy uważa się dzień zakończenia odbioru końcowego, potwierdzony podpisanym przez Zamawiającego protokołem odbioru końcowego. 8. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załącznikach nr 1 do SWZ. 9. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadkach szczegółowo opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 10. Zamawiający dodatkowo wskazuje, że każda zmiana umowy wymaga uzgodnienia jej dopuszczalności i zakresu z Instytucją Wdrażającą, co może wpłynąć na wydłużenie okresu procedowania takiej zmiany.
Vorherige Bekanntmachung180219-2026
Interne KennungZP.26.44.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45100000 Baureifmachung, 45212310 Bauarbeiten für Ausstellungsgebäude, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45100000 Baureifmachung, 45212310 Bauarbeiten für Ausstellungsgebäude, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung