466132-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Bieżące utrzymanie toalet miejskich (bezobsługowych) na terenie Miasta Krakowa w latach 2025 – 2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżące utrzymanie toalet miejskich (bezobsługowych) na terenie Miasta Krakowa w latach 2025 – 2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie toalet wolnostojących (bezobsługowych) na terenie miasta Krakowa, sprawowania stałego nadzoru nad stanem technicznym obiektów jak również zabezpieczenia ich prawidłowego funkcjonowania i zapewnienia prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego nie budzącego zastrzeżeń użytkowników i organów kontrolujących, w tym Sanepidu. 2. Szczegółowy zakres usług, sposób realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy wraz z załącznikami 3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę pracowników na podstawie umowy o pracę zgodnie z art. 95 ust. 1-2 ustawy Pzp. 4. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. W zakres usług wchodzić będą prace wymienione w OPZ polegające na wykonaniu tożsamych prac do których odnosi się opis przedmiotu zamówienia w wysokości nie przekraczającej maksymalnie 5 956 453,00 zł brutto. Zostaną one udzielone w przypadku, gdy zaistnieje potrzeba rozszerzenia przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy tych usług, w sposób powiązany z zamówieniem podstawowym poprzez rozszerzenie zamówienia podstawowego o dodatkowy zakres rzeczowy polegających na powtórzeniu podobnych usług na zasadach i warunkach określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający zastrzega możliwość wykonania całego zakresu prac objętych zamówieniem podstawowym lub tylko niektórych w zależności od potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego. Warunkiem udzielenia zamówienia z wolnej ręki na powtórzenie podobnych usług jest realizacja tych prac z najwyższą starannością oraz zapewnienie wykonania usług w standardzie nie gorszym niż w zamówieniu podstawowym i wykonawca zaakceptuje warunki dotychczasowej umowy (z ewentualną modyfikacją adekwatną do nowego zakresu rzeczowego) jak również Strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego zamówienia. W zakres usług wchodzić będą prace wymienione w OPZ w zakresie rzeczowym nie większym niż wskazana kwota powyżej. 5. Termin realizacji umowy: od dnia zawarcia umowy przez okres 36 miesięcy od dnia podpisania umowy do dnia zrealizowania przedmiotu zamówienia, lub wyczerpania środków przewidzianych w umowie (w zależności, która sytuacja nastąpi wcześniej). 6. Zamawiający wykluczy Wykonawcę z udziału w postępowaniu na podstawie art. 108 ustawy pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7 Ustawy Pzp. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (dalej: „ustawa”) w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, z późn. zm.). 7. Zamawiający może unieważnić postępowanie zgodnie i na podstawie art. 256, 257 ustawy Pzp. 8. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia (wartość brutto oferty). 9. Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert (włącznie) do dnia 18.10.2025 r. tj. 90 dni.
Interne KennungZP.261.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich, 98390000 Andere Dienste, 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 45215500 Öffentliche Toiletten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie toalet wolnostojących (bezobsługowych) na terenie miasta Krakowa, sprawowania stałego nadzoru nad stanem technicznym obiektów jak również zabezpieczenia ich prawidłowego funkcjonowania i zapewnienia prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego nie budzącego zastrzeżeń użytkowników i organów kontrolujących, w tym Sanepidu. 2.Szczegółowy zakres usług, sposób realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy wraz z załącznikami 3.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac zgodnie z zakresem i wymaganiami wskazanymi w Załączniku Nr 4 do SWZ tj. Opisie Przedmiotu Zamówienia zał. nr 2 do SWZ, z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami, aktualnym poziomem wiedzy technicznej oraz projektowanymi postanowieniami umowy, a także przy dołożeniu należytej staranności.