2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oracle EU Sovereign Exadata
Beschreibung: Kontraktsförfrågan avser” Oracle EU Sovereign Operations for Exadata Database on Cloud@Customer” eller likvärdig, placerad i Arbetsförmedlingens "Datacenter", dess leverans och drift i form av en privat molntjänst - Databas Plattform som tjänst.
Interne Kennung: Af-2026/0057 7905
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72320000 Datenbankdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Kontraktsförfrågan avser” Oracle EU Sovereign Operations for Exadata Database on Cloud@Customer” eller likvärdig, placerad i Arbetsförmedlingens "Datacenter", dess leverans och drift i form av en privat molntjänst.
Interne Kennung: 1837188-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Se upphandlingsdokument.
Los: LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Interne Kennung: 1837190-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Af-2026/0057 7905
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48610000 Databassystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1837188-0
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1837190-1