466256-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reinigung von Abwässerkanälen – SERVICII DE DECOLMATARE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE DECOLMATARE
Beschreibung: Aquavas SA Vaslui are ca obiect principal de activitate Captarea, tratarea si distributia apei potabile catre consumatori (persoane fizice si persoane juridice), precum si colectarea/epurarea apelor uzate. Activitatea presupune si intretinerea tuturor retelelor ( de aductiune, de distributie, de colectare si evacuare a apelor uzate). O parte din retelele de colectare si evacuare a apelor uzate din municipiile Bârlad, Vaslui și Huși, sunt invechite si prezinta un grad inalt de colmatare. De aceea, periodic aceste portiuni trebuie supuse unor operatiuni de decolmatare, care nu se pot realiza cu forte proprii, ci numai de catre operatori economici specializati, cu echipamente speciale.
Interne Kennung: 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Aquavas SA Vaslui are ca obiect principal de activitate Captarea, tratarea si distributia apei potabile catre consumatori (persoane fizice si persoane juridice), precum si colectarea/epurarea apelor uzate. Activitatea presupune si intretinerea tuturor retelelor ( de aductiune, de distributie, de colectare si evacuare a apelor uzate). O parte din retelele de colectare si evacuare a apelor uzate din municipiile Bârlad, Vaslui și Huși, sunt invechite si prezinta un grad inalt de colmatare. De aceea, periodic aceaste portiuni trebuie supuse unor operatiuni de decolmatare, care nu se pot realiza cu forte proprii, ci numai de catre operatori economici specializati, cu echipamente speciale.
Interne Kennung: 1