2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa nawozów mineralnych dla SDOO w Chrząstowie
Beschreibung: Dostawa nawozów mineralnych dla SDOO w Chrząstowie
Interne Kennung: SDOO2.FK.272.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa nawozów mineralnych zamawiający korzysta z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dn. 11.09.2019 Prawo zamówień publicznych i postanawia skrócić termin składania ofert do 16 dni. W związku z powyższym termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu upłynie w dn. 22.07.2026 o godz.09:00. Uzasadnienie: Zamawiający postanowił o skróceniu terminu składania ofert z uwagi na rolniczy charakter prowadzonej działalności, który związany jest nieprzewidywalnymi warunkami. Zamawiający musiał przede wszystkim wziąć pod uwagę stan pól i dostosować do tych warunków program nawożenia. Ponadto bardzo szybki wzrost cen oraz znaczący popyt na nawozy powoduje braki magazynowe u dostawców, a co za tym idzie trudność w dostawie danego nawozu i wydłużające się oczekiwanie na dostawy. Dodatkowo występują utrudnienia w określeniu wartości poszczególnych nawozów ze względu na niestabilne, często zmieniające się ceny. Są to okoliczności, na które, pomimo działania z należytą starannością, zamawiający nie ma wpływu. Zamawiający musi brać pod uwagę warunki agrotechniczne, a zwłaszcza prawidłowy i terminowy harmonogram nawożenia uprawianych roślin. Dla zapewnienia ciągłości na dotychczasowym stabilnym wysokim poziomie konieczne jest zapewnienie odpowiednich ilości nawozów. Dodatkowo wydłużył się czas szacowania wartości zapotrzebowania z powodu braków nawozów na rynku. W związku z powyższym niemożliwe jest przeprowadzenie przedmiotowego postępowania z dłuższym terminem składania składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24440000 Diverse Düngemittel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa dla SDOO w Chrząstowie nawozów: sól potasowa w ilości 2 t, superfosfat wzbogacony 2,5 t, polifoska 5 111 t, korn kali 3,5 t
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Beschreibung: Dostawa dla SDOO w Chrząstowie nawozów: Wapno Omya Calciprill 110 w ilości 4 t
Interne Kennung: Zadanie nr 2