2. Verfahren
Verfahren
Titel: Autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Kościerzyna – Gdańsk Rębiechowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi przewozu osób zastępczą komunikacją autobusową na odcinku: Kościerzyna – Gdańsk Rębiechowo w zastępstwie realizowanych na tych trasach przez Zamawiającego kolejowych przewozów pasażerskich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest we Wzorze Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 769945-2025
Interne Kennung: Gd.240.3842.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Kościerzyna – Gdańsk Rębiechowo. Zarządca infrastruktury kolejowej poinformował o planowanym zamknięciu linii kolejowej nr 201 w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi w terminie od dnia 14.12.2025 r. do dnia 13.06.2026 r., z możliwością wydłużenia okresu zamknięcia. W tym czasie na wskazanym odcinku ruch pociągów zostanie wstrzymany, co wymaga niezwłocznego uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej. Brak zapewnienia komunikacji zastępczej skutkowałby odwołaniem kursów pociągów oraz mógłby doprowadzić do naliczenia przez Województwo Pomorskie wysokich kar umownych za każdy odwołany pociąg na wskazanym odcinku. Wyznaczenie 30-dniowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zapewniającym ciągłość przewozów pasażerskich, co naraziłoby Zamawiającego na konsekwencje finansowe i organizacyjne. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia tj. świadczenie usług transportowych w ramach komunikacji zastępczej, przygotowanie oferty przez wykonawców nie wymaga długotrwałych analiz technicznych ani kosztorysowych, dlatego skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na konkurencyjność postępowania. Skrócenie tego terminu nie ogranicza realnych możliwości udziału Wykonawców w postępowaniu – Wykonawcy działający na rynku są w stanie zapoznać się z dokumentami zamówienia oraz przygotować ofertę w terminie nie krótszym niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z powyższym zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione potrzebą zapewnienia ciągłości realizacji przewozów pasażerskich w województwie pomorskim oraz niezbędne dla uniknięcia negatywnych skutków organizacyjnych i finansowych po stronie Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – KZ1 trasa Gdańsk Rębiechowo – Kartuzy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi przewozu osób zastępczą komunikacją autobusową na odcinku: Gdańsk Rębiechowo - Kartuzy w zastępstwie realizowanych na tych trasach przez Zamawiającego kolejowych przewozów pasażerskich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest we Wzorze Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w trakcie realizacji Umowy będzie miał prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na wydłużeniu okresu świadczenia usługi przewozu osób zastępczą komunikacją autobusową na odcinku: Gdańsk Rębiechowo – Kartuzy do 31.08.2026 r. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części, tj. wykorzystać część okresu wskazanego w prawie opcji. Szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji zostały opisane w § 2 Wzoru umowy.