2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompleksowego przeglądu i napraw jednego elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 31WE serii ED78 w zakresie odpowiadającym 4 Poziomowi utrzymania pojazdów kolejowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowego przeglądu i napraw jednego czteroczłonowego elektrycznego zespołu trakcyjnego serii ED78 w zakresie odpowiadającym 4 Poziomowi Utrzymania pojazdów kolejowych. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującą Dokumentacją Systemu Utrzymania (DSU), DTR oraz WTWiO.
Vorherige Bekanntmachung: 55689-2026
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.92.2025.DP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (systemowy Formularz Oferty). 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 3 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ 3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ; 4) dowód wniesienia wadium; 5) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 5; 6) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 6 (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę). 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 8. Termin realizacji zamówienia: do 150 dni kalendarzowych od daty przekazania pojazdu do przeglądu i naprawy. Termin końcowy obowiązywania umowy obejmujący realizację przedmiotu zamówienia: do dnia 30.11.2026 r . Termin realizacji przeglądu stanowi jedno z kryterium oceny ofert. Szczegółowe terminy zostały określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Wzorze Umowy (odpowiednio Załącznik nr 1 i 9 do SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy PZP. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegać na rozszerzeniu zamówienia podstawowego, o kolejne pojazdy ED78, do maksymalnie 8 sztuk. W przypadku każdego pojazdu „z prawa opcji”, tak jak w zamówieniu podstawowym, zakres usług będzie obejmował obligatoryjnie kompleksowy przegląd i naprawy odpowiadające 4 Poziomowi utrzymania pojazdów kolejowych, a prace dodatkowe, tj. wymiana kół monoblokowych z przeglądem zestawów kołowych, traktowane będą wariantowo, w zależności od potrzeb Zamawiającego.