See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud - Ventilationsservice til Sydjysk Indkøbsfællesskab
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af servicering og vedligeholdelse af ventilationsanlæg til ordregiver. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til kravspecifikation (bilag 1), tilbudslisten (bilag 2), tilbudsgivers løsningssvar (bilag 3) samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål. Nærværende udbud er ikke opdelt i delaftaler, eftersom at der ved en samlet aftale med èn leverandør vil kunne tilbyde større fleksibilitet af servicetekniker, medfør kravet omkring certificeret VENT-tekniker, der samtidig har gennemført kursus i lavspændingsarbejder under spænding.
Vorherige Bekanntmachung: 211682-2026
Interne Kennung: 687270
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50712000 Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen, 42520000 Lüftungsvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at forlænge aftalen med op til 2 x 12 måneder