2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog vedr. EU-udbud af udskiftning af diffusorer i procestanke september 2026
Beschreibung: BIOFOS skal i gang med at udbyde udskiftning af diffusorer i ét procestanksæt.BIOFOS ønsker i den forbindelse at invitere markedet til et dialogmøde. Interesserede aktører inviteres til en fælles fri snak om forskellige emner relateret til udbuddet. Formålet med mødet er at forsøge at få udbuddet og materialet afstemt i forhold til, hvad markedet kan levere. På BIOFOS hjemmeside (biofos.dk/leverandoerer(udbud) ligger et udkast til udbudsmaterialet dateret 3. juli 2026 (se bort fra tidligere versioner). Vær især opmærksom på de spørgsmål, som BIOFOS stiller til markedet i dokumentet "Dagsorden": Udbud | BIOFOS Send gerne spørgsmål inden dialogmødet til cgk@biofos.dk.Dialogmødet afholdes torsdag den 3. september 2026 kl. 13.00-15.00 på Renseanlæg Avedøre, Kanalholmen 28, 2650 Hvidovre, mødelokale "Holme".Tilmelding til dialogmødet sker ved at skrive til Camilla Krogh på cgk@biofos.dk med angivelse af virksomhedsnavn og antal deltagere. Maksimalt 3 personer pr. virksomhed. Tilmelding skal ske senest 1. september 2026.
Interne Kennung: 286651118
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39350000 Abwasserreinigungsanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten