See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af eldrevne renovationsbiler til ARC
Beschreibung: Den udbudte opgave omfatter indkøb af eldrevne, fabriksnye og færdigopbyggede renovationsbiler af nedenstående biltyper til ARC. ARC ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationerne angivne krav og beskrivelser: • Delkontrakt 1: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer: 10 stk. • Delkontrakt 2: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer: 23 stk. • Delkontrakt 3: Renovationsbil 3-akslet, 2-kammer: 10 stk. Bilerne skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til ARC. Biltyperne udbydes med hver sin kontrakt, således at der kan bydes på biltyperne enkeltvis. Biltypen ”Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer” udbydes i 2 delkontrakter. Det er dermed ikke nødvendigt at kunne tilbyde alle typer af biler, for at deltage i udbuddet.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer
Beschreibung: Indkøb af 10 stk. Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer samt Service- og reparationsaftale til disse biler
Interne Kennung: Delkontrakt 1: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144511 Müllfahrzeuge, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge, 34144900 Elektrofahrzeuge
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option 1: Indkøb af yderligere biler: Delkontrakt 1 (3-akslet, 1-kammer): 2 biler samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 31-12-2025.
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer
Beschreibung: Indkøb af 23 stk. Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer samt Service- og reparationsaftale til disse biler
Interne Kennung: Delkontrakt 2: Renovationsbil 3-akslet, 1-kammer
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3: Renovationsbil 3-akslet, 2-kammer
Beschreibung: Indkøb af 10 stk. Renovationsbil 3-akslet, 2-kammer samt Service- og reparationsaftale til disse biler
Interne Kennung: Delkontrakt 3: Renovationsbil 3-akslet, 2-kammer